TV kreslo - 3 tipy ako kúpiť to správne

TV kreslo
zdroj: gettyimages.com

TV kreslo je v podstate akékoľvek kreslo, ktoré vám zaručí pohodlné sledovanie televízie a komfortné chvíle odpočinku. Môžete si vyberať zo širokého sortimentu tohto nábytkového sedenia, pričom by ste mali brať do úvahy aj ergonomický dizajn pre maximálne pohodlie.

Celá rada rôznych druhov TV kresiel zaručí, že sa z nich stanú komfortní spoločníci pre časy odpočinku. Varianty s výklopnou podnožkou, nastaviteľnou opierkou alebo taburetom na vyloženie nôh vás usadia aj na niekoľko hodín. Či už si vyberiete staré známe kreslo ušiak, hojdacie, relaxačné, masážne alebo dizajnové kreslo, máme pre vás niekoľko tipov.

Pohodlné TV kreslá, to sa rovná:

  • maximálny komfort
  • možnosť polohovania
  • dostatočne vysoká chrbtová opierka
  • ergonomickosť aj pre dlhodobé sedenie
  • materiály príjemné na dotyk
  • kvalitná a stabilná konštrukcia

Pozrite si kreslá v týchto e-shopoch:

TV kreslá polohovacie

Sú mechanicky polohovateľné kreslá s podnožkou. Kreslá ponúkajú rôzne varianty polohovania. Jednou z možností je polohovanie nožnej aj chrbtovej opierky, ktoré vykonáte jednoduchou manipuláciou pomocou „páčky“ a vlastnej váhy tela. Pri polohovaní chrbtovej opierky sa mierne nadvihne aj sedák.

Nastavenie do horizontálnej polohy sa postará o vytúžený oddych pri sledovaní TV. Ľahké ovládanie a elegantný dizajn zaručí, že aj polohovacie kreslá sa budú hodiť do interiéru obývačky. Môžete si totiž vybrať zo širokej ponuky kresiel a taktiež ich farebných prevedení.

Relaxačné TV kreslá

Ide o veľmi pohodlné kreslá, ktoré ocenia aj ľudia vyššej postavy. Majú totiž vyššiu chrbtovú opierku a tak poskytujú väčší komfort ako bežné typy kresiel. Ich využitie sa netýka výhradne sledovania TV. Poskytnú pohodlie aj pri čítaní knihy alebo pri podvečernom odpočinku.

Relaxačné kreslá môžu disponovať niekoľkými funkciami. Napríklad funkciou hojdania, otáčania aj masírovania a vyhrievania. Hojdanie síce nefunguje ako pri bežnom hojdacom kresle, no aj v menšom rozsahu pohybov dopredu a dozadu sa postará o pohodlné a upokojujúce sedenie.

Pozrite si aj tieto krásne kreslá:

TV kreslá masážne

Aj mnohé masážne kreslá majú možnosť polohovania. Elektrické ovládanie je v tomto prípade bežným spôsobom nastavenia funkcií (dokonca bežnejšie ako manuálne nastavenie). Každý model sa vyznačuje inými funkciami a rôznym počtom masážnych bodov. Aj nastavenie rôznych stupňov intenzity je súčasťou kresiel.

Kožené TV kreslo v spojení s masážnymi funkciami je nositeľom luxusu a zárukou kvality. Aj ďalšie materiály môžu zaručiť kvalitné a pohodlné sedenie. Mnohí predajcovia majú v ponuke aj masážne podložky na kreslo. Zoženiete ich v kamenných predajniach aj v eshopoch.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať