Vianočné dekorácie na štýl urob si sám

Vianočné dekorácie
zdroj: gettyimages.com

Asi každý z nás pozná to čaro predvianočného obdobia. Premýšľame nad pečením koláčov, pomaličky nakupujeme darčeky a, samozrejme, začíname s výzdobou dobu aj jeho bezprostredného okolia. Obchody sú vianočnými dekoráciami doslova preplnené, lenže vlastnoručne vyrobeným ozdobám sa nevyrovná nič na svete. Na chvíle vymýšľania, hľadania inšpirácií a vhodného materiálu tak skoro nezabudnete. Navyše môžete zapojiť aj zvyšok rodiny a upevniť tak vzájomné vzťahy. Prinášame vám niekoľko tipov a inšpirácií, čím skrášliť dom, stromček, prípadne jednotlivé izby.

...

Vianočný stromček či girlanda
Pri týchto ozdobách budú východiskovým materiálom šišky. Zoberte manžela aj deti a spravte si prechádzku zasneženým lesom. Popritom nezabudnite zbierať šišky. Na stromčeky budete potrebovať aj menšie kvetináče, lepidlo, prípadne trblietky alebo strieborný lak s flitrami. Šišky namaľujte na zeleno, kraje kvetináčov zasa potrite lepidlom. Vložte šišku a stromček je hotový. Ozdobte striebornou hviezdou, postriekajte trblietkami či lakom a vkusná dekorácia je hotová. Takto môžete mať vianočný stromček vo všetkých izbách v dome.

Veľmi jednoduchá je aj výroba girlandy. Menšie šišky ponavliekajte na povraz či špagát. Dozdobte mašličkami alebo korálkami. Efektne vyzerá zavesená nad kozubom či na okne. Vyčarí príjemnú atmosféru, prinesie do vášho domova neodolateľnú vôňu a kúsok prírody. Zo šiškovej girlandy sa potešia aj deti. Môžete im ju zavesiť napr. nad posteľ alebo pracovný stôl.

Pozrite si vianočné dekorácie v týchto e-shopoch:

Škorica
Vianoce bez vône škorice, to by nebolo ono. Škoricové tyčinky sú už pomerne dlhé obdobie neodmysliteľnou súčasťou adventných aj ozdobných vencov, ale aj sviečok. A práve takú domácu voňavú sviečku si vyrobíme spoločne. Použiť môžete zaváraninové poháre, prípadne iné poháre, ktoré už nevyužijete pri stolovaní. Dno vyzdobte šiškami, kávovými zrnkami, kukuricou alebo ryžou, vložte sviečku a jej okolie ešte dolaďte škoricovými tyčinkami a pomarančovou, prípadne citrónovou kôrou. Aromaterapia doslova za facku.

Balónový veniec
Pri výrobe nasledujúcej dekorácie budete musieť zapojiť aj kreativitu. Pripravte si špagát, lepidlo, veľkú ihlu, balón, zlatú alebo striebornú farbu. Postup je nasledovný:

  • nafúkajte balón, veľkosť ľubovolná
  • do ihly navlečte špagát a ihlou prepichnite nádobu s lepidlom. Dierkou budete ťahať špagát, aby bol celý od lepidla
  • takto pripravený špagát obtáčajte okolo balóna. Vytvorte akoby pleteninu. Jej hustota závisí na vašom vkuse
  • nechajte uschnúť a balón prepichnite
  • vzniknutú špagátovú loptu rozdeľte na polovicu, konce trčiacich špagátov odstráňte
  • nastriekajte striebornou alebo zlatou farbou, postavte na ľubovolné miesto a tešte sa z výsledku vlastnej práce
  • do takto pripraveného stojana môžete dať prakticky čokoľvek – sviečku, šišky, ovocie a podobne

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: