Vyberáme jedálenské stoličky do kuchyne - kombinovanie je trendom

Jedálenské stoličky
zdroj: gettyimages.com

Ak sú vaše priestory veľkorysé, jedálenské stoličky môžete výrazne odlíšiť od stola aj zvyšku interiéru. Na zariadenie v rovnakom štýle nezabudnite, no pokojne zmixujte materiály, tvary aj farby. Môžete sa pohrať s fantáziou a stoličkám ponechať rovnomennú farbu, no rozdielnu výšku či šírku.

Jedálenské stoličky z masívu stále v obľube

Drevo ako večný materiál interiérového dizajnu má stabilné miesto v kuchyni už od nepamäti. Jeho prispôsobivosť k štýlom a zariadeniu z neho robí adepta pre moderné stolovanie, ale aj pre to poňaté v duchu vidieckeho štýlu. Drevené jedálenské stoličky sa teda môžu tešiť obľube v hociktorej domácnosti. Zladenie či kombinovanie – obe sú v tomto príklade jednoduchou záležitosťou.

Luxus v jedálni? Žiadny problém! Teda možno finančný áno. Drevo totiž cenovú hladinu dvíha a jedálenské stoličky z kože nehovoriac. Ak však zvolíte neutrálnu farbu kuchynskej linky, interiér zladíte do odtieňov bielej, kuchynské sedenie v karamelovej hnedej naozaj zapasuje.

Kožené jedálenské stoličky si, samozrejme, môžete dopriať aj v iných farebných variáciách a rovnako tiež materiálových kombináciách. Svedčí drevu aj kovu. Ekokoža je lacnejšou alternatívou s luxusným efektom. Ten má však obmedzenú trvácnosť, najmä ak je vystavený každodennému používaniu. Oplatí sa radšej vsadiť na kvalitné látky alebo zainvestovať. Tentokrát sa vám zlatá stredná cesta nemusí vyplatiť…

Pozrite si stoličky v týchto e-shopoch:

Biele, sivé, farebné? Moderné jedálenské stoličky ľahko prispôsobíte zariadeniu

Nechceme škatuľkovať, no vo všeobecnosti môžeme výber jedálenského sedenia prideliť trom skupinám ľudí. Veľmi zjednodušene povedané – tým, ktorým na dizajne veľmi nezáleží a je im „jedno“ na čo sa pri jedení posadia; ďalej tým, ktorí si zakladajú na dokonalom zladení všetkého so všetkým; a taktiež ľuďom nebojacim sa prejaviť fantáziu a experimentovanie v zariaďovaní.

Ak patríte do poslednej zmienenej kategórie, súčasné trendy interiérového dizajnu prajú najmä vášmu vkusu. Jedálenské stoličky už totiž nepatria medzi „štvorčatá či šestorčatá“. Zrazu majú súrodencov, s ktorými ich spája farba alebo materiál, no vždy sa v niečom odlišujú. Paradoxom je, že aj keď sú iné, stále dokážu vytvoriť harmonické a atraktívne sedenie.

Nezúfajte, ak ste sa v tomto „mixovaní“ nenašli. Pokojne urobte len malé kompromisy, ktoré ale v konečnom dôsledku dajú výberu dizajnovú bodku. Namiesto šiestich rovnakých stoličiek kúpte len štyri totožné a zvyšné dve, ktoré umiestnite za vrch stola, zvoľte v podobnom štýle alebo im doprajte inú farbu či vzor. Uvidíte, že aj takáto malá zmena v pozitívnom slova zmysle ozvláštni interiér.

Pozrite si aj tieto jedálenské stoličky:

Jedálenské stoličky s podrúčkami alebo bez?

S touto otázkou sa zároveň ponúka položenie ďalších dvoch. Uprednostniť praktickosť, pohodlnosť alebo dizajn? Čo ak sa predsa môžu skĺbiť do jedného produktu? Ťažko sa odpovedá, keďže vkus a aj komfort je skôr individuálnou záležitosťou. Niekto uprednostňuje čalúnené jedálenské stoličky, pretože poskytnú mäkké sedenie. Ďalší zvolí kovové stoličky do kuchyne, pretože sa mu takéto materiálové prevedenie jednoducho páči.

Nech už dáte prednosť čomukoľvek, vyberiete si jedálenské stoličky s vysokými či nízkymi opierkami, s podrúčkami alebo bez nich, pamätajte najmä na kvalitu. Tá sa totiž v značnej miere podpíše na vašej spokojnosti. A áno, pamätajte aj na estetickosť. Je to predsa vaša kuchyňa, jedáleň, váš byt a vaše rozhodnutie. Dúfame, že k nemu prispejeme aj my ponúkanými inšpiráciami…

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: