Vyberáme skrine na balkón

Nábytok na balkón
zdroj: gettyimages.com

Práve naopak, skrinky v kombinácii so sedením ako lavica alebo truhlica, ktorá má zároveň úložný priestor, spájajú v jednom funkciu sedenia, úschovu vecí, ako aj dizajn. Police na stene s kvetmi navyše zútulnia tieto malé priestory, pričom balkón nepripravia o miesto.

...

Skrine či skrinky

Skrine na balkón dosiahnu svoje opodstatnenie len v prípade, že máte k dispozícii dostatok miesta. Na menšie balkóny sa totiž veľakrát nezmestia, a preto je vhodné siahnuť po menších skrinkách. Slúžiť môžu na úschovu rôznych vecí, vankúšov a podsedákov pri nepriaznivom počasí, ale tiež ako odkladací stolík či minibar.

V prípade štedrejších metrov štvorcových na balkóne si môžete dopriať pokojne aj tzv. letnú kuchyňu. Niekoľko skriniek, vhodné sedenie a slnečné dni sú ešte krajšie. V opačnom prípade sa taktiež môžete realizovať. Skrinky zavesené na stenu s malou hĺbkou nezaberajú veľa miesta, no ponúknu ho fľašiam, pohárom či príležitostnému stolovaniu v podobe sklopenia otváracej časti.

Výrobným materiálom pre exteriérový nábytok je napríklad plast, umelý ratan, ale aj drevo so špeciálnou povrchovou úpravou a náterom proti nepriazni počasia. Všetko záleží na tom, či máte balkón otvorený, polokrytý alebo celoplošne zakrytý. V poslednom prípade si tu miesto nájdu aj rôzne druhy interiérového nábytku. Avšak, aj tak im venujte zvýšenú pozornosť.

Balkón, ktorý je napríklad zasklený a orientovaný viac na západ, si vďaka priamemu slnku vyžaduje osobitý prístup k výberu akéhokoľvek zariadenia tejto exteriérovej časti bytu. Či už sa jedná o skrine, sedenie či rastliny. Aké sedenie sa hodí na balkóny sa dočítate v článku „Kúpte si na leto stoličky na balkón.“.

Police a regály

Alternatívou k skriniam či skrinkám môžu byť regály, policové systémy či poličky. Tie sú väčšinou domovom pre balkónové kvety a rastliny. V ponuke sú rôzne typy políc a regálov, napríklad podľa obľúbeného štýlu nábytku. Šikovní kutili si môžu vyrobiť aj vlastné police či regály, napríklad z paliet, debničiek či dokonca rebríkov. Takéto DIY projekty nechávajú vyniknúť najmä zeleni, ktorá je na balkóne doslova nevyhnutnosťou.

Napríklad tzv. zelené steny potešia nielen gazdinky, ale dotvárajú aj celkový vzhľad tohto exteriéru. Poličky však slúžia na odkladanie akýchkoľvek vecí, ktoré pri letnej pohode na balkóne využijete. Pokiaľ ste sa rozhodli venovať toto miesto knihám, pokojne tak urobte. Opäť ale platí, že otvorené a kryté balkóny majú rozdielne nároky.

Pozrite si aj tieto regály:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: