Zábavné poličky sú príjemným spestrením zariadenia

Poličky na stenu
zdroj: gettyimages.com

Moderné poličky v ich typickej rovnej a samonosnej konštrukcii sa stále držia v oblasti trendov, no sú skôr dobre ladiacim druhom nábytku k zvyšku zariadenia a prostriedkom na vystavenie zaujímavých dekorácií. Naproti tomu, ich zábavné varianty sú dizajnovým kúskom samé o sebe, a tak nepotrebujú špecifické doplnky.

...

Keď zábavné, tak do detskej izby

Sklo je materiálom, ktorý má v tomto prípade červenú. I keď ani kov nie je najlepším kandidátom na poličky do detskej izby, ich zábavná podoba niekedy nesie jeho prvky. Masív je vítaný a navyše vyžaruje akési prirodzené teplo a útulnosť. Ani laminát netreba odsúvať na vedľajšiu koľaj. Vďaka povrchovej úprave si môžete vybrať z rozmanitých farieb či materiálových imitácií. Keďže ide o zariadenie detského sveta, atypické tvary a pastelové farby majú hlavné slovo.

Stavíte na originálnosť jedného kusu nábytku alebo zaexperimentujete a z niekoľkých kusov klasických, napríklad štvorcových poličiek vyskladáte zaujímavý tvar na stene? Myslite pritom na to, aby priestory izby i stien pôsobili vzdušne. Použite napríklad tri kruhy rôznych veľkostí, do ktorých usadíte plyšových kamarátov vašich ratolestí. Aj keď je bezpečnosť dôležitá, zaoblené rohy sa jednoducho nemôžu nachádzať všade. Polička v tvare domčeka, stromu či pevne pripevneného obľúbeného predmetu, ktorý ponúkne odkladaciu plochu – deti budú mať radosť!

Poličky do kúpeľne, obývačky či kuchyne – doprajte nevšednosť aj im

Nevšednosť je jedna vec, zábavnosť druhá. Predsa len si niektoré typy priestorov vyžadujú určitú striedmosť, i keď tá sa s originálnym dizajnom nevylučuje. V kuchyni môžete napríklad vsadiť na zábavné poličky na koreničky či potravinové dózy, väčšie police odporúčame zladiť so štýlom kuchynskej linky. Ak chcete, aby kúpeľňa pôsobila elegantným alebo dokonca luxusným dojmom, zábavu vynechajte. Kompromis predstavuje napríklad minipolička, ktorá vyhradí miesto zubnej kefke či mydielku vášho dieťaťa.

Obývačka ochotne poskytne svoje steny na rôzne druhy policových systémov, no ich vzhľad úzko súvisí s celkovým štýlom interiéru. Rustikálne sedačky a nábytok by totiž v kombinácii veselých poličiek iba ťažko nepôsobili chaotickým dojmom. Vyváženosť je teda na mieste. V rámci moderného dizajnu je ale dovolené vyhnúť sa stereotypu. Dôkazom toho sú i poličky na knihy, ktorým nevadí ani extravagancia.

Zábavné poličky na stenu si môžete vyrobiť aj sami

Drevené poličky z paliet sú v súčasnosti jedným z obľúbených činností homemade tvorby. Ide totiž o pomerne jednoduchú kutilskú záležitosť, ktorej výsledkom sú napríklad vintage poličky na víno, kvety, zarámované fotografie a podobne. Pokojne môžu predstavovať i alternatívu nočných stolíkov, ako aj rohové otvorené úložné systémy v niekoľkých kusoch nad sebou.

Domácu podobu výroby predstavujú tiež sadrokartónové poličky, ktoré sú najčastejšie realizované v mieste rôznych výklenkov, či už v chodbe alebo v obývačke. Nevadia im ani atypické rozmery. V rámci svojej konštrukcie privítajú aj integrované osvetlenie, čím sa podieľajú na celkom vytváraní atmosféry v interiéri.

Pozrite si poličky v týchto e-shopoch:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: