Zrkadlá do kúpeľne ako súčasť štýlového zariadenia

Zrkadlá do kúpeľne
zdroj: gettyimages.com

Množstvo času ste strávili vyberaním obkladov a sanity, ani nábytok ste nepodcenili. Zrkadlá do kúpeľne ste ale prenechali náhodnému výberu vášho vkusu. Chyba! Samozrejme, vkus je opodstatneným atribútom voľby zariadenia kúpeľne. Tu sa eklekticizmus veľmi nenosí, a preto je zladenie v rámci štýlu dôležité.

...

Zrkadlá do kúpeľne

Tento raz neplatí, že v malých kúpeľniach musíte robiť kompromis ohľadom veľkostného prispôsobenia sa. Práve naopak, zrkadlá opticky zväčšujú priestor, a preto nimi môžete pokojne pokryť aj celú stenu kúpeľne. So správnym osvetlením a nábytkom zrazu získa vaša kúpeľňa úplne iný rozmer.

Je však na mieste zaujímať sa aj o samotnú kvalitu, keďže vlhkosť je tu na dennom poriadku. Ak vám vadí neustále zahmlievanie, môžete si dopriať varianty s integrovaným systémom vyhrievania, ktorého infrapanely nevyhrejú len samotnú plochu zrkadla, ale tiež napríklad steny. Kondenzácii vody na oknách môžete predísť tiež nalepením špeciálnej fólie určenej na daný problém.

Pozrite si zrkadlá v týchto e-shopoch:

Zrkadlá do kúpeľne s osvetlením

Iba centrálne osvetlenie v kúpeľni často nestačí. Vrhá totiž na zrkadlo tiene, ktoré nemusia prispieť k pozitívnemu výsledku úpravy vášho zovňajšku. To, čo sa vám tu bude zdať prirodzené, môže vonku pôsobiť dokonca nevkusne (reč je najmä o dámskom líčení). Pozor však, rovnakú neplechu môžu narobiť aj svetlá so zrkadlom, pokiaľ ich farebnosť nie je odporúčaná teplá biela.

Ak rozmýšľate nad integrovaným osvetlením v zrkadle, urobíte dobre z praktického aj estetického hľadiska (lacné to však nebude). Inak sa zamerajte aspoň na rozmiestnenie LED svetelných zdrojov v jeho okolí. Odporúča sa zvoliť skôr bočné bočné svetlo po stranách ako horné nasvietenie. Je to práve kvôli vyššie spomínanému prípadnému tieneniu.

Moderné zrkadlá do kúpeľne alebo rustikálne?

Štýlové zaradenie tu hrá dôležitú úlohu. Platí, že nábytok ladený v modernom duchu by mal byť doplnený moderným zrkadlom, rustikálny so zrkadlom s masívnym ozdobným rámom a podobne. Na samotnom ráme záleží. Môže buď upútať, alebo tvoriť nenápadnú súčasť zariadenia.

V súčasnosti sú obľúbené aj bezrámové typy zrkadiel, ktoré sa výborne snúbia aj s minimalizmom. Často sa však môžete stretnúť s tým, že absencia rámu je nahradená zmenou klasického obdĺžnikového tvaru. Kruh, elipsa či rôzne iné geometrické a atypické tvary majú zelenú. Aj klasika v podobe dvoch rovnakých modelov zavesených vedľa seba má stále svoje čaro.

Pozrite si aj tieto krásne zrkadlá:

Skrinkové zrkadlá do kúpeľne

Maximalizovať úložný priestor v kúpeľni a zbytočne sa nepripraviť o ďalšie drahocenné centimetre sa dá napríklad s pomocou zrkadlových skriniek. Navonok iba zrkadlo, no v skutočnosti aj skrytá odkladacia plocha na kozmetické prípravky. Ak chcete praktickosť ešte povýšiť, doprajte si verziu skrinky s krídlovými zrkadlami, ktoré vás uistia, že aj vlasy vzadu sú každý na svojom mieste.

Zrkadlové skrinky do kúpeľne môžu mať jednodielne dvierka, no taktiež členité otváranie. Záleží napríklad od toho, aká veľká je skrinka, či je súčasťou zrkadla aj otvorená polica, a tiež od výroby na mieru. V poslednom prípade môžete pouvažovať aj po posuvných zrkadlových dvierkach.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: