Cabaj-Čápor sa dočká kanalizácie

Projekt
Na projekte výstavby vodovodu spolupracuje obec s partnerskou obcou Oslany. Tento projekt je už druhým, na ktorom spolupracujú Novo Miloševo a Oslany. Prvým projektom bola výmena kanalizácie. Foto: SITA - Kristína Kohútová

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Obec Cabaj-Čápor v Nitrianskom okrese vypísala verejnú súťaž na vybudovanie kanalizácie za viac ako 6,251 mil. eur. Ako sa uvádza vo Vestníku verejného obstarávania, kanalizačná sieť má mať celkovo 16 579 metrov. Splaškové vody má kanalizácia odvádzať do novej čističky odpadových vôd vybudovanej na juhovýchodnom okraji obce a odtiaľ do Cabajského potoka.

Podľa oficiálnych informácií obce má Cabaj-Čápor celkovo 1 196 domov. Podľa posledného sčítania ľudu z roku 2001 je 74 % vybavených vodovodom. Kúpeľňu má 77 % domácností, septik alebo domácu čističku odpadových vôd má 76 % domácností a len necelých 60 % domácností má splachovací záchod. Vybudovanie kanalizačnej siete je preto prioritou obce.

Financovanie výstavby kanalizácie zabezpečí okrem vlastných zdrojov aj štátny rozpočet a štrukturálne fondy. Ide o Operačný program Životné prostredie a Kohézny fond – prioritná os číslo 1: Integrovaná ochrana a racionálne využívanie vôd.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom