Jokerit Helsinki
1
7. 03. 2019 22:32 KHLRuskoKHL z lokality Rusko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Čajkovský a Bakoš sa blysli gólmi v play-off KHL, „žolíci“ si konferenčné semifinále nezahrajú

MOSKVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Hráči Dinama Moskva v štvrtkovom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 zdolali fínsky Jokerit Helsinki 6:2 a zaistili si postup do semifinále play-off.

Čajkovský a Bakoš skórovali

Domáci o všetkom podstatnom rozhodli už v prvej tretine, keď nastrieľali súperovi päť gólov. Túto kanonádu odštartoval slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý sa presadil v 7. min. O čestný úspech Jokeritu sa postarali Niklas Jensen a Marko Anttila. Dinamo Moskva zvíťazilo v sérii 4:2 na zápasy.

Rovnako jeden gól dosiahol aj druhý slovenský hokejista Martin Bakoš. V zápase jeho HK Soči s Lokomotivom Jaroslavľ znížil na priebežných 2:3. Hostia však nepripustili črtajúci sa obrat a vďaka víťazstvu 5:2 na ľade Soči mohli oslavovať postup do semifinále.

Góly Salavatu strieľali Fíni

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v šiestom zápase štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2 po predĺžení, čím si zároveň zabezpečili postup do semifinále.

Góly domáceho tímu zaznamenali len fínski hokejisti. Dvakrát sa presadil Teemu Hartikainen, ktorý v poslednej tretine vyrovnal stav stretnutia na 2:2 a víťazný gól vsietil Joonas Kemppainen. Salavat Julajev Ufa zdolal Metallurg Magnitogorsk 4:2 na zápasy.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play off

• štvrťfinále konferencií

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Salavat Julajev Ufa – Mettalurg Magnitogorsk 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0) – konečný výsledok série: 4:2, postupuje Salavat Julajev Ufa
Góly: 15. a 60. Hartikainen, 72. Kemppainen – 37. Bulíř, 40. Shore

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

HK Soči – Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (1:1, 1:4, 0:0) – konečný výsledok série: 2:4, postupuje Lokomotiv Jaroslavľ
Góly: 11. Rosen, 29. BAKOŠ – 15. Mislujľ, 25. a 28. Kraskovsky, 31. Apalkov, 39. Nakládal
Martin Bakoš (Soči) 1+0

Dinamo Moskva – Jokerit Helsinki 6:2 (5:0, 1:1, 0:1) – konečný výsledok série: 4:2, postupuje Dinamo Moskva
Góly: 7. ČAJKOVSKÝ, 9. Brjukvin, 11. Jefremov, 13. Zajvec, 18. Tarasov, 27. Kagarlickij – 39. Jensen, 44. Anttila
Michal Čajkovský (Dinamo Moskva) 1+0

Brankár Hudáček si pripísal asistenciu, Spartak v play-off KHL opäť tesne nestačil na Petrohrad HC Slovan Bratislava je údajne najvážnejším kandidátom na odchod z KHL

Čoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze Bratislavské letisko opäť prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev Aká bude účasť Slovákov na eurovoľbách? Hrozivých 13 percent by malo byť minulosťou MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online) O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson Video: Eurovízia 2019 už má víťaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence Zimu neprežili tisíce včelstiev. Ovplyvní to tohtoročnú produkciu medu? Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ľudí, pozor najmä na tri rizikové faktory