Čajkovský a Bakoš sa blysli gólmi v play-off KHL, „žolíci“ si konferenčné semifinále nezahrajú

Jokerit Helsinki

MOSKVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Hráči Dinama Moskva v štvrtkovom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 zdolali fínsky Jokerit Helsinki 6:2 a zaistili si postup do semifinále play-off.

Čajkovský a Bakoš skórovali

Domáci o všetkom podstatnom rozhodli už v prvej tretine, keď nastrieľali súperovi päť gólov. Túto kanonádu odštartoval slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý sa presadil v 7. min. O čestný úspech Jokeritu sa postarali Niklas Jensen a Marko Anttila. Dinamo Moskva zvíťazilo v sérii 4:2 na zápasy.

Rovnako jeden gól dosiahol aj druhý slovenský hokejista Martin Bakoš. V zápase jeho HK Soči s Lokomotivom Jaroslavľ znížil na priebežných 2:3. Hostia však nepripustili črtajúci sa obrat a vďaka víťazstvu 5:2 na ľade Soči mohli oslavovať postup do semifinále.

Góly Salavatu strieľali Fíni

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili v šiestom zápase štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 nad Metallurgom Magnitogorsk 3:2 po predĺžení, čím si zároveň zabezpečili postup do semifinále.

Góly domáceho tímu zaznamenali len fínski hokejisti. Dvakrát sa presadil Teemu Hartikainen, ktorý v poslednej tretine vyrovnal stav stretnutia na 2:2 a víťazný gól vsietil Joonas Kemppainen. Salavat Julajev Ufa zdolal Metallurg Magnitogorsk 4:2 na zápasy.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play off

• štvrťfinále konferencií

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Salavat Julajev Ufa – Mettalurg Magnitogorsk 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0) – konečný výsledok série: 4:2, postupuje Salavat Julajev Ufa
Góly: 15. a 60. Hartikainen, 72. Kemppainen – 37. Bulíř, 40. Shore

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

HK Soči – Lokomotiv Jaroslavľ 2:5 (1:1, 1:4, 0:0) – konečný výsledok série: 2:4, postupuje Lokomotiv Jaroslavľ
Góly: 11. Rosen, 29. BAKOŠ – 15. Mislujľ, 25. a 28. Kraskovsky, 31. Apalkov, 39. Nakládal
Martin Bakoš (Soči) 1+0

Dinamo Moskva – Jokerit Helsinki 6:2 (5:0, 1:1, 0:1) – konečný výsledok série: 4:2, postupuje Dinamo Moskva
Góly: 7. ČAJKOVSKÝ, 9. Brjukvin, 11. Jefremov, 13. Zajvec, 18. Tarasov, 27. Kagarlickij – 39. Jensen, 44. Anttila