Čajkovský sa chce pobiť o miesto v organizácii LA Kings

Michal Čajkovský
Michal Čajkovský Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Na Slovensku sa obrancovi Michalovi Čajkovskému už vo veku 17 rokov podarilo prebojovať do najvyššej seniorskej súťaže, v drese Slovana Bratislava absolvoval v Slovnaft extralige 15 duelov. V minulej sezóne už hrával v zámorí v juniorskej OHL za Kingston Frontenacs (67 zápasov s bilanciou 4 góly, 11 asistencií a 82 trestných minút) a je možné, že v nasledujúcom súťažnom ročníku sa predstaví už vo farmárskej súťaži. „Ešte je to ďaleko. Najprv si to musím odmakať a po septembrovom kempe budem omnoho múdrejší,“ prezradil devätnásťročný Skaličan, ktorého si síce v drafte nováčikov nevybral žiaden klub NHL. Aj napriek tomu však už okúsil prostredie profiligy a predstavil sa v kempe talentov.

„Dostal som šancu ísť na skúšku do development kempu tímu Los Angeles. Som veľmi rád, že som ju dostal a chcel som sa o ňu pobiť. Vyšlo mi to tak, ako som chcel a vybrali ma do septembrového nováčikovského kempu. Bola tam drina, štvorfázové tréningy, veľa makačky. Všetci tvrdo bojovali o miesta. Vzhľadom na svoju postavu som mal trochu fyzickú prevahu. Chcel som sa ukázať, v čom som silný. A vyšlo mi to. Síce som nebol draftovaný, ale teraz záleží len na tom, ako sa pripravím na septembrový kemp. Nie je dôležité, či je hráč draftovaný, ale keď dostane šancu, musí sa o ňu pobiť,“ povedal 194 centimetrov vysoký obranca, ktorý sa hneď na úvod pôsobenia v zámorí stal populárnym na internetovom portáli YouTube. Dostali sa tam záznamy z jeho pästných výmen na ľade. „Mal som nejaké videá, nejaké bitky. Chlap mojich rozmerov si tam musí aj takto spraviť rešpekt. Nemal som za úlohu sa biť, ale keď to príde, nerobí mi problém zhodiť rukavice,“ poznamenal mladý hokejista a na margo predchádzajúcej sezóny poznamenal: „Hrával som OHL v Kingstone. Prišiel som tam z našej extraligy dospelých. V zámorí sa hrá fyzickejšie, rýchlejšie. Je to o niečom inom, ako u nás na Slovensku.“

Michal Čajkovský
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Po návrate z úvodného kempu mladých hráčov tímu Los Angeles Kings sa Michal Čajkovský pripravuje v domácom prostredí, v druhej polovici augusta však opäť letí do zámoria. „Teraz ma čaká veľa driny a veľa potu, aby som na kempe uspel. Hlavný kemp Kings sa začína 9. septembra, budem tam trénovať s ostatnými mladými hráčmi. no ešte predtým ma od 25. augusta čaká kemp OHL v Ottawe,“ poznamenal. Práve Ottawa je novým mestom, v ktorom by mal slovenský obranca v nasledujúcej sezóne na juniorskej úrovni hrávať, v apríli 201 ho totiž získal tím Ottawa 67’s.

Fyzickými parametrami pripomína Michal Čajkovský omnoho známejšieho a v zámorí oveľa rešpektovanejšieho slovenského beka Zdena Cháru. „Uvidíme, či sa zo mňa nestane trochu menší Zdeno Chára. Práve on je mojim vzorom. Je neskutočné, čo sa mu teraz podarilo. Je to pán obranca a dokonca kapitán. Určite si nenechám možnosť ísť sa pozrieť na Stanleyho pohár a Norrisovu trofej, ktorú privezie na Slovensko,“ prezradil Michal Čajkovský, ktorého obľúbeným klubom je New York Rangers.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal ČajkovskýZdeno Chára