Čaká ma mučenícka smrť, vyhlásil Kaddáfí

Kaddafí
Tripolis je plný grafitov bývalého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

TRIPOLIS 27. septembra (WEBNOVINY) – Zosadený líbyjský vodca Muammar Kaddáfí, ktorý sa ukrýva na neznámom mieste, odkazuje svojim podporovateľom, že spolu s nimi naďalej vzdoruje víťaziacim povstalcom a pripravuje sa na „mučenícku“ smrť.

Jeho slová, ktoré v utorok citovala internetová stránka odstavenej štátnej televízie al-Líbíja, údajne odvysielal miestny rozhlas v meste Baní Valíd známom ako jedna z posledných bášt starého režimu.

Mali by ste vedieť, že som s vami na bojisku. Klamú, keď hovoria, že Kaddáfí je vo Venezuele alebo v Nigeri. Som medzi svojimi ľuďmi a túto bandu agentov v najbližších dňoch čaká šokuperLíbyjský vodca Muammar Kaddáfí

„Hrdinovia vzdorovali a umierali ako mučeníci a nás taktiež čaká mučeníctvo,“ prihovoril sa Kaddáfí svojim prívržencom v púštnom meste ležiacom asi 150 kilometrov juhovýchodne od Tripolisu, ktoré odoláva napriek niekoľko týždňov trvajúcemu obliehaniu silami povstaleckej Dočasnej národnej rady.

Povstalecké sily údajne začali v utorok rokovať o podmienkach kapitulácie Kaddáfího rodiska Syrta, ktoré rovnako ako Baní Valíd zostáva v rukách protivníkov. Povstalci predtým informovali, že sa im podarilo dobyť miestny prístav. Mesto momentálne obliehajú zo všetkých strán a chystajú sa zaútočiť na centrum, kde sa nachádza Kaddáfího sídlo s vojenskými bunkrami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Muammar Kaddáfí