Čaká nás ďalší výnimočný koncert na hrade

Foto: Bratislava goes Classical

BRATISLAVA 3. júna (WBN//PR) – Bratislava Tourist Board a festival Konvergencie pripravili pred letom ďalší koncert z úspešného cyklu Bratislava goes Classical. Vystúpi na ňom súbor Solamente naturali a Miloš Valent.

Túto príležitosť navštíviť už ôsmy koncert z cyklu komorných koncertov v rámci projektu Bratislava goes Classical budete mať v Bratislavskom hrade, ktorá privíta významných hostí už 3. júna 2015 o 19:00h.

V Zbierke piesní a tancov Anny Szirmay-Keczerovej z 18. storočia, ktorá koncertne i na CD ožila vďaka súboru Solamente naturali a Miloša Valenta, sa stretáva hudba šľachty so slovenskými, poľskými či maďarskými ľudovými piesňami a tancami, ale tiež s exoticky znejúcimi židovskými, rómskymi a orientálnymi nápevmi. Nápevy, ktoré pamätajú turecké panstvo na Slovensku, striedajú galantné melódie zo šľachtických sídiel, temperamentné hajdúske tance z nepokojných čias protihabsburských povstaní i zemitý zvuk ľudových huslí-zlobcokov. Ocenenie Radio_Head Awards v kategórii Nahrávka roka 2014, Klasická hudba – výnimočný zážitok.

Bratislava Tourist Board (BTB) www.visitbratislava.com / je oblastnou organizáciou cestovného ruchu zastrešujúca najdôležitejšie komunikačné a marketingové aktivity destinačného manažmentu hl. mesta SR. Jej úlohou je vyzdvihnúť význam mesta, pre ľudí ktorí o neho majú záujem a ukázať Bratislavu tým, ktorí o nej veľa nepočuli. Je dôležitou súčasťou kultúrneho života v hlavnom meste, čoho výsledkom je ja nový projekt Bratislava goes Classical, www.bagoclass.sk / prezentujúci jedinečnú produkciu z oblasti klasickej hudby, doma ale najmä v zahraničí. Je zároveň prvým spoločným produktom, v ktorom Bratislava Tourist Board prizvala k spolupráci erbové inštitúcie akými sú Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo, Hudobné centrum a ako aj vybraných organizátorov vrcholných festivalov, či hudobných cyklov prezentujúcich jedinečný a bohatý program v oblasti klasickej hudby konajúci sa v hlavnom meste SR – Bratislave.

Vstupenky je možné zakúpiť v sieti ticketportal.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom