Campenaerts prekonal Wigginsa a vytvoril nový svetový rekord v „hodinovke“

Victor Campenaerts
Belgický cyklista Victor Campenaerts. Foto: archívne, SITA/AP.

AGUASCALIENTES 17. apríla (WebNoviny.sk) – Belgičan Victor Campenaerts vytvoril v utorok na velodróme v mexickom meste Aguascalientes nový svetový rekord v „hodinovke“, keď za šesťdesiat minút prešiel vzdialenosť 55,089 km.

Časovkársky špecialista a súčasný majster Európy v tejto disciplíne na ceste prekonal doterajšie maximum Brita Bradleyho Wigginsa z júna 2015, ktorý vtedy zvládol 54,526 km. V priebehu ostatných necelých štyroch rokov sa pokúšali Wigginsov rekord pokoriť viacerí cyklisti, ale všetkých desať pokusov bolo neúspešných.

„Som mimoriadne šťastný. Dostal som sa teraz na zoznam najlepších cyklistov histórie. Sústredil som sa na túto métu dlhé obdobie, preto som rád, že som vytvoril nový rekord a zároveň prekonal magickú hranicu 55 km,“ citoval Campenaertsove slová web cyclingnews.com.

Dvadsaťsedemročný rodák z Anvterp je členom tímu Lotto Soudal, ale v aktuálnej sezóne na ceste absolvoval len marcové podujatie Tirreno-Adriatico, kde ovládol záverečnú časovku jednotlivcov. V kariére má dovedna šesť etapových prvenstiev, všetky dosiahol v jazde proti chronometru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Victor Campenaerts