Čaplovič podľa Beblavého priznal, čo pri ESO predtým poprel

Dušan Čaplovič
Minister školstva Dušan Čaplovič Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Minister školstva Dušan Čaplovič podľa poslanca Miroslava Beblavého priznal, že reforma štátnej správy ESO školstvu skomplikovala financovanie.

„Čaplovič priznal, čo predtým popieral: ESO je prúser,“ uviedol Beblavý. Podľa poslanca kým v lete reformu ESO u Čaploviča chválili, dnes hovoria o komplikáciách.

„Je tiež jasné, že prebiehajúca reforma verejnej správy ESO skomplikovala, minimálne v súčasnosti, v oblasti financovania školstva finančné toky, čo sa prejavuje aj vo financovaní súťaží,“ uvádza rezort školstva vo vyhodnotení verejnej diskusie k Správe o stave školstva.

„Škoda, že na to ministerstvo prišlo až skoro po roku,“ dodáva Beblavý. Podľa neho správa o stave školstva neobsahuje žiaden návrh, ako reformu zvrátiť alebo opraviť. „Keďže minister Čaplovič je proti Kaliňákovi len mušia váha, budú školy trpieť ďalej,“ myslí si poslanec.

V rámci projektu ESO (Efektívna Spoľahlivá a Otvorená štátna správa) boli zrušené krajské školské úrady a začlenené do obvodných úradov v sídle kraja, teda do rezortu ministerstva vnútra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan ČaplovičMiroslav Beblavý