Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie

PREZIDENTKA: Prijala Petru Vlhovú
Zľava: Slovenská lyžiarka, víťazka Svetového pohára a veľkého krištáľového glóbusu v zjazdovom lyžovaní za sezónu 2020/2021 Petra Vlhová a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia v Prezidentskom paláci. Bratislava, 30. marec 2021. Foto: SITA/Zuzana Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená zodpovedať všetky otázky, ak sa ňu Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií obráti so žiadosťou o stanovisko. Agentúre SITA to potvrdil jej hovorca Martin Strižinec. Výbor začal konanie voči prezidentke na základe podnetu Martina Daňa.

„Daňov podnet spĺňal zákonné náležitosti, preto výbor v zmysle ústavného zákona konštatoval, že konanie sa začalo podaním podnetu,“ vysvetlil agentúre SITA 11. mája koaličný poslanec Ondrej Dostál (klub SaS).

Prezidentka od lyžiarky prijala dar

Daňo v podnete na Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti. Pri prijatí zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej podľa neho prezidentka od nej prijala dar v podobe trička s logami sponzorov športovkyne a „zapózovala“ s ním všetkým prítomných médiám.

Problémom sú aj oxymetre

V druhom prípade podnet hovorí o situácii, keď súkromné spoločnosti poskytli prezidentke 3 100 kusov pulzných oxymetrov. Neúspešný kandidát na prezidenta Daňo v ňom tvrdí, že na stránke Prezidentského paláca sa objavili názvy firiem, ktoré oxymetre poskytli.

„Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí podnetom zaoberať,“ dodal Strižinec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin DaňoOndrej DostálPetra VlhováZuzana Čaputová