Čaputová si uctila pamiatku Kuciaka a jeho snúbenice, dúfa v odsúdenie objednávateľov vraždy

Čaputová: Výročie vraždy Jána a Martiny
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas pietnej spomienky Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri pamätníku na Námestí SNP v rámci tretieho výročia ich vraždy. Bratislava, 21. február 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

Pre spravodlivosť na Slovensku je dôležité, aby boli odsúdení aj objednávatelia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to povedala to v nedeľu po uctení si ich pamiatky na Námestí SNP v Bratislave.

Prezidentka dúfa, že odsúdenia objednávateľov sa v najbližších mesiacoch spoločnosť dočká. Občanov vyzvala, aby v nedeľu večer minútou ticha vzdali úctu novinárovi a jeho snúbenici. Spoločnosť si 21. februára pripomína tri roky od ich vraždy.

„Sú to tri roky od tragickej udalosti, ktorá sa stala v histórii mementom. Od začiatku bolo jasné, že ich smrť nie je náhodná a že úzko súvisí s investigatívnou prácou Jána Kuciaka,“ pripomenula Čaputová.

Dodala, že udalosti posledných mesiacov potvrdzujú, že o čom novinár písal, boli pravdivé podozrenia. Podotkla, že aj keď verejnosť pozná tváre a mená vykonávateľov vraždy, pre spravodlivosť na Slovensku je veľmi potrebné, aby boli odsúdení aj jej objednávatelia.

Čaputová: Výročie vraždy Jána a Martiny
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas pietnej spomienky Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri pamätníku na Námestí SNP v rámci tretieho výročia ich vraždy. Bratislava, 21. február 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel Foto: SITA/Branislav Bibel

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováZuzana Čaputová