Cardiff musí za prestup Salu zaplatiť šesť miliónov eur, FIFA rozhodla v prospech Nantes

Emiliano Sala
Kytice kvetov s fotografiou zosnulého futbalistu Emiliana Salu ležia pred štadiónom Cardiffu City, Veľká Británia. Foto: SITA/AP

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nariadila Cardiffu zaplatiť FC Nantes 6 miliónov eur ako prvú splátku za prestup Emiliana Salu, ktorý bol dohodnutý ešte v januári, teda predtým, ako hráč prišiel o život pri leteckej havárii.

Nečakané úmrtie argentínskeho futbalistu vyvolalo nezhody medzi oboma klubmi ohľadom plnenia finančných záväzkov.

Cardiff sa proti rozhodnutiu môže odvolať

Hráčsky panel FIFA podľa svojho stanoviska pri posudzovaní prípadu nikdy nestratil zo zreteľa konkrétne a zároveň jedinečné okolnosti tejto tragédie. Cardiff sa proti rozhodnutiu môže odvolať na Športový arbitrážny súd.

Francúzsky Nantes sa obrátil na FIFA, keďže waleský Cardiff odmietal zaplatiť za Salov transfer, keďže hráč zomrel skôr, ako by hral za svojho nového zamestnávateľa.

Útočník zahynul pri páde lietadla

Argentínsky útočník Emiliano Sala bol na palube súkromného lietadla PA-46 Malibu, ktoré 21. januára 2019 odletelo z francúzskeho Nantes a smerovalo do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League – tímom City.

Pri ostrove Guernsey stroj zmizol z radarov a našli ho až o necelé tri týždne pod morskou hladinou v hĺbke 63 metrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emiliano Sala