Carnajev sa modlí, Alaha prosí o milosrdenstvo pre obete

Výbuchy počas Bostonského maratónu
Troch mŕtvych a vyše 180 zranených po sebe zanechali dva silné výbuchy, ktoré v pondelok (15. apríla 2013) otriasli ulicami Bostonu počas tradičného maratónu. Foto: SITA, AP

New York 25. júna (WEBNOVINY) – Ospravedlnenie sa odsúdeného atentátnika z bostonského maratónu Džochara Carnajeva svojim obetiam, ktoré padlo v stredu počas formálneho vynesenia rozsudku, nebude mať vplyv na jeho trest smrti. Sudca George O’Toole formálne rozhodol o Carnajevovej poprave smrtiacou injekciou. „Kedykoľvek sa vaše meno spomenie, bude spájané so zlom, ktoré ste vykonali,“ uviedol O’Toole, ktorého v noci na štvrtok citovala agentúra DPA.

Carnajev sa predtým ospravedlnil obetiam útoku, ktorý v roku 2013 spáchal spolu so svojím bratom Tamerlanom, pričom išlo o vôbec prvý prípad počas procesu, keď tento atentátnik prehovoril pred súdom. „Modlím sa k Alahovi, aby bol milosrdný ku všetkým, ktorých postihol tento bombový útok, ako aj k ich rodinám. Modlím sa za vaše uzdravenie. Prosím Alaha, aby sa zmiloval aj nadomnou, mojím bratom a príbuznými,“ vyriekol Carnajev.

Obrazom: Peklo v cieli Bostonského maratónu

Mladík čečenského pôvodu, ktorý sa priznal k spáchaniu tohto teroristického činu, zároveň uviedol, že bezprostredne po útoku si zistil mená a podobizne svojich obetí a počas procesu pokračoval v pátraní po ďalších detailoch. Džochara Carnajeva odsúdili v máji na trest smrti za odpálenie podomácky zostrojenej nálože na bostonskom maratóne 15. apríla 2013. Incident si vyžiadal troch mŕtvych a vyše 260 zranených.

Jeho brata Tamerlana zastrelili o niekoľko dní nato počas policajného pátrania po páchateľoch. Džochar Carnajev bol usvedčený aj z účasti na zabití policajta počas predmetnej akcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Džochar Carnajev