Caro Emerald po prvý raz dobyla albumový UK Chart

Caro Emerald
Holandská džezová speváčka Caro Emerald. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) – Holandská džezová speváčka Caro Emerald debutuje s druhou štúdiovkou The Shocking Miss Emerald (2013) na prvej priečke britského albumového rebríčka.

Pre 32-ročnú rodáčku z Amsterdamu je to premiérový triumf v UK Charte, keďže jej prvý album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor (2010) sa dostal najvyššie na štvrtú pozíciu.

Emerald vytlačila z prvého miesta drum ‘n’ bassovú formáciu Rudimental so štúdiovkou Home (2013), z ktorej sa predalo len o necelých 3000 kópií menej než z The Shocking Miss Emerald.

Tento týždeň sa do top 10 dostali až štyri novinky, druhou z nich je album Didn’t It Rain (2013) herca a speváka Hugha Laurieho na trojke. Z dvojky na štvorku klesol kanadský spevák Michael Bublé s nahrávkou To Be Loved (2013) a prvú päťku uzatvára ďalšia novinka – britská speváčka Alison Moyet s ôsmou štúdiovkou The Minutes (2013).

Päťdesiatjedenročná Moyet sa dostala do top 5 po prvý raz od roku 1987, keď sa s nahrávkou Raindancing umiestnila na druhej priečke. Poslednou tohtotýždňovou novinkou v prvej desiatke je album Golden (2013) americkej country skupiny Lady Antebellum na sedmičke. Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (5. mája 2013 – 11. mája 2013):

1. Caro Emerald – The Shocking Miss Emerald

2. Rudimental – Home

3. Hugh Laurie – Didn’t It Rain

4. Michael Bublé – To Be Loved

5. Alison Moyet – The Minutes

6. Pink – The Truth About Love

7. Lady Antebellum – Golden

8. Passenger – All The Little Lights

9. Emeli Sandé – Our Version Of Events

10. Bastille – Bad Blood

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emeli SandéHugh LaurieMichael Bublé