CAS nevyhovel odvolaniu Bora-Hansgrohe, Sagan zostáva vylúčený z Tour de France 2017

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan sa teší z triumfu v tretej etape 104. ročníka Tour de Francem ktorá merala 212,5 km a viedla z Vievers do Longwy. Longwy, 3. júl 2017. Foto: SITA/AP.

LAUSANNE 6. júla (WebNoviny.sk) – Pôvodný verdikt rozhodcovskej komisie o vylúčení slovenského cyklistu Petra Sagana z Tour de France 2017 zostáva v platnosti.

Prelink 2.jpg

Športový arbitrážny súd (CAS) nevyhovel žiadosti o pozastavenie rozhodnutia komisárov v prípade diskvalifikácie Petra Sagana na základe incidentu s Markom Cavendishom z koncovky 4. etapy vo Vitteli.

Tím Bora-Hansgrohe apeloval na pravidlo UCI

Vedenie tímu Bora-Hansgrohe apelovalo na pravidlo UCI, podľa ktorého majú rozhodcovia povinnosť vypočuť si názor pretekára pred prijatím akéhokoľvek disciplinárneho rozhodnutia o jeho potrestaní (pravidlo 12.2.006), inými slovami.

Rozhodcovský panel môže celú záležitosť posúdiť len vtedy, keď má poškodená strana možnosť brániť sa. Peter Sagan však túto možnosť od rozhodcov nedostal,“ bolo uvedené v tlačovej správe Bora-Hansgrohe.

Odpoveď zo sídla CAS vo švajčiarskom Lausanne tím Bora-Hansgrohe a Petra Sagana nepotešila. „Športový arbitrážny súd rozhodol zamietavo v naliehavej žiadosti o predbežné opatrenie vyplnenej slovenským cyklistom Petrom Saganom a Denk Pro Cycling Team z popoludnia 5. júla 2017. Jazdec aj tím sa v ňom odvolali voči rozhodnutiu panelu komisárov UCI zo 4. júla 2017 v súvislosti s incidentom počas šprintérskej koncovky 4. etapy Tour de France z Mondorf-les-Bains do Vittelu. Preto Peter Sagan zostáva diskvalifikovaný z Tour de France 2017.“

Sagan pozdravil fanúšikov

Štvrtková v poradí 6. etapa na Tour de France 2017 bola už druhou bez Petra Sagana aj Brita Marka Cavendisha, ktorý musel odstúpiť z pretekov so zlomenou lopatkou ako následkom pádu po kontakte so Saganom.

Slovenský dvojnásobný majster sveta už v stredu opustil pelotón TdF a presunul sa za manželkou domov do Monaka.

Vo videu na sociálnej sieti pozdravil svojich fanúšikov a poďakoval sa im za obrovskú podporu počas úvodných štyroch etáp, v ktorých si pripísal jedno víťazstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan
Firmy a inštitúcie CAS Športový arbitrážny súd