Casillasa by mal v Reale Madrid nahradiť Casilla

Kiko casilla
Brankár Espaynolu Kiko Casilla by sa mal stať hráčom Realu Madrid. Foto: SITA/AP

MADRID 13. júla (WEBNOVINY) – Nástupcom španielskeho reprezentačného gólmana Ikera Casillasa v klube Real Madrid by mal byť brankár s podobným priezviskom – Kiko Casilla.

Dvadsaťosemročný Katalánec je odchovanec Realu Madrid, od roku 2008 je kmeňovým hráčom Espanyolu Barcelona.

Prvá ponuka bola nízka

Podľa španielskych médií, medzi nimi aj denníka Mundo Deportivo, sa už Casilla dohodol s kráľovským klubom na podmienkach kontraktu na päť rokov. „Biely balet“ by mal za novú posilu zaplatiť 5 miliónov eur a k tomu pribaliť na hosťovanie mladíka Marca Asencia.

Ako informoval portál 90min.com, prezident barcelonského mužstva Joan Collet odmietol prvú ponuku Realu vo výške 4 milióny eur. Výkupná klauzula brankára síce predstavuje 20 miliónov eur, Real však vlastní polovicu práv na hráča. „Štyri milióny je nízka ponuka. Sme otvorení rokovaniam, ale ak sa návrh predstaviteľov Realu nezmení, nesadnem si s nimi za rokovací stôl,“ povedal Collet.

Najviac zákrokov v Primera División

Twitterovské konto webu WhoScored.com zase prišlo v súvislosti s Casillom s jednou zaujímavosťou. Žiadny iný brankár v španielskej Primera División nemal v posledných dvoch sezónach viac zákrokov ako práve Casilla (209). Odborníci však upozorňujú, že príchod Casillu by ešte neznamenal jeho pevnú pozíciu medzi troma žrďami Realu. Nový tréner Rafael Benítez disponuje aj iným kvalitným brankárom – Keylorom Navasom z Kostariky, ktorý bol vyhlásený za jedného z najlepších na MS 2014 v

Ako je známe, dlhoročný gólman Casillas opúšťa madridský klub po 25 rokoch od chvíle, keď tam ako 9-ročný žiačik prvýkrát zaklopal na dvere futbalovej akadémie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rafael Benítez
Firmy a inštitúcie Real Madrid