Peter Sagan bude chýbať len na úvodnej časovke majstrovstiev Česka a Slovenska v cyklistike

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP

PLZEŇ 21. júna (WebNoviny.sk) – Spoločný šampionát Česka a Slovenska v cestnej cyklistike (21.- 24. 6.) sa začne vo štvrtok v Karlových Varoch tradične časovkami.

Čanecký mimo najlepšej formy

Kategória mužov a pretekárov do 23 rokov bude bez jazdcov tímu Bora Hansgrohe, čiže bratia Peter a Juraj Saganovci sa podľa predpokladov predstavia až v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom. Druhý rok za sebou v jazde proti chronometru na domácom šampionáte nebude na štarte Slovák s profesionálnou zmluvou.

„Pred troma rokmi v domácej Žiline získal titul Peter Sagan, potom sa ešte Michael Kolář odhodlal na štart v Hodoníne, ale ostatní nie. Double bude teda obhajovať Marek Čanecký, ktorý sa pred sezónou vrátil na Slovensko a podpísal zmluvu s banskobystrickou Duklou. Momentálne je však mimo svojej najlepšej formy,“ informuje špecializovaný web cycling-info.sk.

Podľa údajov z oficiálnej štartovnej listiny sa na štart časovky postaví 12 pretekárov Dukly Banská Bystrica, šiesti v kategórii elite a šiesti v kategórii do 23 rokov. Nebude chýbať ani ďalších 19 slovenských pretekárov z tímov CyS – Akadémia Petra Sagana, Cyklistický klub Spartak Tlmače, Cyklistický tím FIREFLY, AŠK Inter Bratislav, Cykloklub Schwabik či Cyklistický klub Rimavská Sobota. Medzi účastníkmi je aj talentovaný Matúš Štoček z talianskeho družstva Petroli Firenze – Hoppia – Maserati.

20 km okruh

„Najväčším favoritom bude Patrik Tybor. Pred týždňom a pol sa síce zranil a stále ho bolí ruka, ale vyšetrenia neukázali nič zlomené či pretrhnuté. Mal by to zvládnuť, hoci v pretekárskom nasadení ruku ešte nevyskúšal. Menšie problémy Tybora s Čaneckým bude môcť využiť Adrián Babič (Firefly), ktorý dobre odjazdil jednorazovky v Poľsku a už vlani bol tretí i získal dvadsaťtrojkársky titul,“ predpovedá cycling-info.sk.

Časovka kategórie elite mužov a do 23 rokov so štartom o 14.00 h sa bude jazdiť na 20 km okruhu juhovýchodne od centra Karlových Varov, cyklisti ho absolvujú dvakrát. Profil je členitý a technický, na trase bude aj kopec s dĺžkou 3,5 km a cyklisti nastúpajú 640 výškových metrov. Ako poslední dvaja sa na štart časovky vydajú českí favoriti Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) a Jan Bárta (ELKOV AUTHOR cycling team) krátko pred 17.00 h.

Ostatné tri kategórie – juniorky, juniori a ženy elite absolvujú v rámci časovky po 20 km s polovičným počtom výškových metrov ako muži. Štart prvej kategórie junioriek je už o 9.30 h. Od 10.15 h prídu na rad ženy a po 11.10 h juniori.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganMarek ČaneckýMatúš ŠtočekMichael KolářPatrik TyborPeter Sagan