Cassie Sharpová
1
Cassie Sharpová počas finále na U-rampe, v ktorom si vybojovala zlatú olympijskú medailu. Pjongčang, 20. február 2018. Foto: SITA/AP.
20. 02. 2018 7:14 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia

Cassie Sharpová vyhrala finále na U-rampe a má olympijské zlato, poslednú jazdu si užila

PJONGČANG 20. februára (WebNoviny.sk) – Kanaďanka Cassie Sharpová sa stala víťazkou utorkového finále na U-rampe v akrobatickom lyžovaní na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Calgary si zlato vybojovala jazdou v druhom kole, za ktorú dostala 95,80 bodu. Pred poslednou jazdou už mala istotu najcennejšieho kovu, ako víťazka si ju užila a aj preto za ňu dostala iba 42 bodov.

Prelink

Striebro získala rovnako ako v Soči 2014 Francúzka Marie Martinodová, bronz putuje do USA zásluhou Brity Sigourneyovej. Obhajkyňa prvenstva spred štyroch rokov Maddie Bowmanová skončila až jedenásta.

Bronzová v Soči Japonka Ajana Onozuková obsadila v Pjongčangu 5. priečku. „Tvrdo som trénovala, aby som sa dostala až na vrchol. Pripravovala som sa denne, preto som sa snažila preteky si čo najviac užiť,“ povedala víťazka pre Olympijský informačný servis.

ZOH 2018 v Pjongčangu

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Ženy – U-rampa – finále: 1. Cassie Sharpová (Kan..) 95,80 b. (1. kolo 94,40 / 2. kolo 95,80 / 3. kolo 42,00), 2. Marie Martinodová (Fr.) 92,60 (92,20 / 92,60 / 23,20), 3. Brita Sigourneyová (USA) 91,60 (89,80 / 88,60 / 91,60), 4. Annalisa Drewová (USA) 90,80 (86,80 / 73,00 / 90,80), 5. Ajana Onozuková (Jap.) 82,20 (50,80 / 77,20 / 82,20), 6. Valerija Demidovová (OŠR) 80,60 (79,00 / 80,60 / 77,60), 7. Rowan Cheshirová (V. Brit.) 75,40 (75,40 / 17,80 / 13,60), 8. Sabrina Cakmakliová (Nem.) 74,20 (74,20 / 57,60 / 20,40)

Myslivečková a Csölley na ZOH 2018 v Pjongčangu zaostali za osobným maximom o 65 stotín bodu ZOH 2018 v Pjongčangu (hokej): Slovensko v zápase o postup do štvrťfinále hladko podľahlo USA

Sú dôvody, aby mal expremiér Fico naďalej ochranku, uviedla ministerka Saková Video: „The Reds“ rozprášili v Lige majstrov „drakov“ z Porta a zaslúžene idú ďalej Nemocnice zvažujú vypovedanie zmlúv Všeobecnej zdravotnej poisťovni, žiadajú viac financií Študentov vyšla grilovačka ukrutne draho, za požiar musia zaplatiť ťažké milióny Polícia navrhla obžalovať českého premiéra Andreja Babiša v kauze Čapí hnízdo Foto: Ako vyzerala katedrála Notre-Dame pred veľkým požiarom? Jej vzhľad ovplyvnil aj architekt le-Duc Na ostrove Madeira havaroval autobus s turistami, najmenej 28 ich zahynulo Exprezident Peru Alan García sa zastrelil, keď ho prišla zatknúť polícia