Častá streľba, dorážky a tvrdosť pred bránkou, taký je recept na góly podľa Marinčina

HOKEJ: Slovensko - Veľká Británia
Slovenský obranca Martin Marinčin v prípravnom zápase pred MS v hokeji 2019 proti Britom. Poprad, 4. máj 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

KOŠICE 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin nemá za sebou príliš vydarenú sezónu v zámorí, v ktorej za Toronto v NHL a AHL odohral spolu len 32 zápasov.

Naladený úspechom

Uvítal preto šancu predstaviť sa na domácich majstrovstvách sveta, na ktorých v minulosti štartoval aj v rokoch 2014 a 2016. Radosť má o to väčšiu, pretože Slováci absolvujú zápasy základnej A-skupiny svetového šampionátu v Košiciach, teda v jeho rodisku.

Na MS sa naladil úspešným vystúpením vo dvoch prípravných dueloch proti Britom a Nórom. V prvom z nich sa prezentoval gólom, v druhom ako bek úspešne ukončil doplnkové nájazdy.

„Nórom sa podarilo dvakrát vyrovnať, no my sme radi, že sme to nakoniec zvládli,“ hodnotil utorkový triumf v Michalovciach nad nepríjemným severským výberom.

Víťazstvá nepreceňuje

Úspešné výsledky v súbojoch proti Nórom a Britom však nepreceňuje: „Posledné dve stretnutia pred šampionátom sme zvládli, ale na majstrovstvách sveta budú zápasy omnoho náročnejšie. Musíme sa na nich dôkladne pripraviť.“

V celej príprave na svetový šampionát bola najväčšia slabina slovenského výberu koncovka. „Musíme často strieľať, čakať na dorážky a hrať tvrdo pred bránkou,“ myslí si 27-ročný Marinčin.

Na slovenský výber čaká na MS 2019 výrazná podporu z hľadiska, ktorá sa tímu SR dostala už počas prípravy. „Fanúšikovia na celom Slovensku sú super, práve toto mi v Kanade v NHL chýba. Musím to vyzdvihnúť,“ dodal Marinčin.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Marinčin
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia