Cehlárik asistoval v divokej štrnásťgólovej prestrelke v Providence, Rybár v AHL nezabránil prehre

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik (vľavo) v drese Bostonu Bruins. Foto: archívne, SITA/AP.

PROVIDENCE 6. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik si pripísal jednu asistenciu v drese Providence Bruins, ktoré v piatkovom dueli zámorskej AHL zvíťazilo nad Bridgeportom Sound Tigers 8:6.

V divokom zápase viedli „medvede“ v druhej tretine už 6:2, ale dovolili súperovi, aby sa dotiahol na rozdiel jediného gólu a o svojom triumfe definitívne rozhodli až necelé dve minúty pred záverečnou sirénou. Najvýraznejšou postavou duelu bol americký útočník Providence Paul Carey, ktorý nazbieral štyri body za dva góly a dve asistencie.

V hre boli aj dvaja slovenskí brankári. Patrik Rybár dostal šancu v tíme Grand Rapids Griffins, ale nezabránil prehre 1:3 na klzisku San Jose Barracuda. Skalický rodák inkasoval dva góly z 29 striel. Ešte menej sa darilo skúsenému Petrovi Budajovi, ktorého Ontario Reign prehralo so San Diegom Gulls vysoko 1:6.

Tridsaťšesťročný gólman dostal šesť gólov z 30 streleckých pokusov. Zo slovenských hráčov v poli sa predstavil v piatkovom programe ešte útočník Marián Studenič. Mladý krídelník však nebodoval pri prehre Binghamtonu Devils 0:4 na ľade Wilkes-Barre/Scranton Penguins.