Čekovský hviezdou 4. ročníka Prešovskej detskej univerzity

Marian Čekovský
Marian Čekovský Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

PREŠOV 11. mája (WEBNOVINY) – Hudobník a miláčik detského publika Marián Čekovský bude hlavnou postavou tohtoročného 4. ročníka Prešovskej detskej univerzity, ktorú v týždni od 11. do 15. júla organizuje Prešovská univerzita. Rodičia môžu do letnej školy prihlásiť svoje školopovinné deti do konca mája.

Detská univerzita otvára podľa veku detí dva študijné stupne, žiaci končiaci prvý až štvrtý ročník základných škôl budú môcť získať titul bakalárček, ich starší spolužiaci od piateho do ôsmeho ročníka základných škôl a zodpovedajúcich tried viacročných gymnázií získajú titul magisterček.

Projekt zastrešuje Centrum celoživotného a kompetenčného vzdelávania, ktoré spolupracuje s Kabinetom výskumu detskej reči a kultúry Pedagogickej fakulty a ostatnými fakultami Prešovskej univerzity.

Heslom tohtoročnej detskej univerzity sú Premeny umenia. Organizátori pripravili zaujímavé témy, na ktoré budú deťom odpovedať okrem Mariána Čekovského aj spisovatelia Jana Bodnárová, Peter Karpinský a literárne činná rodina Milčákovcov – otec Ján a synovia Marián a Peter.

Prídu aj ďalšie osobností vedy a umenia, aby deťom sprístupnili odpovede na otázky Akými dverami vchádzame do rozprávky?, Odkiaľ sa vzala hudba?, Kto namaľoval prvý obraz?, Prečo si krášlime obydlia?, Je divadlo divné? a ďalšími. K letnej škole patrí aj detská hymna, ktorou účastníci tábora začnú prvý otvárací deň v aule univerzity.

Deti dostanú špeciálne indexy, tričká a šilty vo viacerých farbách, podľa čoho sa rozdelia do seminárnych skupín. Vlani bola nosnou témou kozmonautika, rok predtým si deti skúsili ako sa robí animovaný film, dozvedeli sa zaujímavosti o zvuku či o energii v oblakoch. Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke www.unipo.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Čekovský