Celeste Buckingham sa predstaví v úlohe princeznej

Celeste Buckingham
Slovenská speváčka Celeste Buckingham naspievala skladbu pre očakávanú rozprávku Láska na vlásku, v ktorej stvárnila princeznú Beatrix. Foto: SLAVICA s.r.o./Erik Eržin

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka americko-švajčiarskeho pôvodu Celeste Buckingham sa v týchto dňoch venuje prípravám na premiéru filmu Láska na vlásku, v ktorom sa predstaví v úlohe princeznej.

Obrazom: Slovensko má po rokoch novú rozprávku Láska na vlásku

Speváčka k rozprávke režisérky Mariany Čengel-Solčanskej naspievala aj pieseň s názvom Love in Your Soul. Ako prezradila v rozhovore pre agentúru SITA, stihla už nahrať aj slovenskú verziu pesničky. Snímka sa dostane do slovenských kín 9. októbra.

V koži herečky sa podľa vlastných slov spočiatku necítila celkom prirodzene. „Trochu som sa bála, lebo nie som herečka, nie som vyštudovaná a nemám s tým nijaké skúsenosti, ale povedala som si, že do toho chcem ísť, lebo je to vec, ktorú by som mala rada za sebou, chcela som dokázať sama sebe, že to zvládnem,“ povedala Buckingham.

VIDEO: Celeste Buckingham – Love in Your Soul (Láska na Vlásku)

Speváčka si plní herecký sen

„Režisérka hľadala mladé dievča, ktorá by nevyzeralo ako Slovenka, ale ako chudera mladá baba z Talianska, ktorá sa musí vydať za princa, čo ju vôbec nechce. A vraj si hneď povedali, že oslovia mňa,“ poznamenala speváčka, ktorá tento rok zažiarila aj ako porotkyňa v prvom ročníku slovenskej verzie speváckej šou X Faktor. „Potom som musela ukázať, že viem hrať a keď zistili, že viem, tak ma zobrali,“ dodala.

Filmové nakrúcanie si speváčka po prvý raz vyskúšala už koncom augusta v projekte RTVS Moje povstanie. „Zavolali ma, či mám záujem a súhlasila som. Dali mi teda príbeh, hrala som učiteľku Máriu, keďže hovorím plynule po nemecky,“ vysvetlila.

Pred obecenstvom v divadle však Buckingham trému nemá. Už ako dieťa totiž účinkovala v školských muzikáloch a jej veľkým snom bolo stať sa muzikálovou speváčkou. „Chcela som hrať na Brodwayi vo The Phantom of the Opera a tak,“ priznala devätnásťročná interpretka.

VIDEO: Oficiálny trailer k filmu Láska na vlásku

Kariéru buduje aj v Amerike

„Potom som začala skladať svoje veci a už som nemala chuť spievať pesničky od iných, chcela som robiť svoje a chcela som, aby sa to ľuďom páčilo, aby to ľudia riešili,“ uviedla speváčka. „Ja sa nerada hrám na celebritu, vôbec ma to nebaví, baví ma len to, že tým, že ma ľudia poznajú a počúvajú moje skladby, môžem tvoriť ďalej,“ priznala rodáčka z Zürichu. „To je skrátka daň za to, aby som mohla tvoriť a keď to je všetko, tak to sa dá bez problémov zvládnuť,“ dodala.

Speváčka v súčasnosti nahráva v Amerike nové piesne. „Možno bude z toho na budúci rok nejaký album, ale viac nemôžem prezradiť, bude to obrovský projekt, už sa na to všetci tešíme. V Amerike zatiaľ budujem kariéru, ide to pomaličky, ale dobre. Stále to ide hore,“ podotkla.

Buckingham dostala zároveň ponuku hrať istom v americkom filme. „Spravila som kasting a oni ma vybrali, ale je to zatiaľ medzi mnou a ešte jednou herečkou, takže ak ma napokon zoberú, tak budem nadšená. Mala by to byť romantická komédia o tínedžeroch,“ prezradila mladá brunetka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Celeste Buckingham