Celeste Buckingham sa v novom klipe zmenila na princeznú

Celeste Buckingham
Slovenská speváčka Celeste Buckingham naspievala skladbu pre očakávanú rozprávku Láska na vlásku, v ktorej stvárnila princeznú Beatrix. Foto: SLAVICA s.r.o./Erik Eržin

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Celeste Buckingham má videoklip k piesni Love in Your Soul. Devätnásťročná interpretka naspievala skladbu pre očakávanú rozprávku Láska na vlásku, v ktorej stvárnila princeznú Beatrix. V klipe je možné okrem spievajúcej Buckingham v bielych šatách vidieť aj zábery zo spomínaného filmu, ktorý sa dostane do kín 9. októbra.

O réžiu videoklipu aj rozprávky sa postarala Mariana Čengel Solčanská. „Počas videoklipu som pracovala so Celeste, počas filmu s princeznou. Je vždy pripravená, sústredená a disciplinovaná. Tá pieseň je dokonalá. Celeste intuitívne vystihla atmosféru nášho filmu a vytvorila skladbu, ktorá bude naveky neoddeliteľnou súčasťou Lásky na vlásku,“ uviedla režisérka.

Video: Celeste Buckingham – Love in Your Soul

Posúva svoje hranice

Spolupráca sa páčila aj Celeste Buckingham. „Keď mi poslala hotový klip na schválenie, nemala som vôbec žiadne pripomienky. To sa stalo prvýkrát, že by som k videoklipu nemala nijaké poznámky. Som nadšená z výsledku. Je to iná Celeste. Posúvam svoje hranice a môžem len dúfať, že výsledok sa bude mojim fanúšikom a fanúšikom slovenských rozprávok páčiť,“ povedala speváčka, ktorá vníma režisérku ako veľký vzor.

„Marianu považujem za veľký vzor. Veľmi málo žien pracuje v šoubiznise ako šéfovia a to sa mi na nej veľmi páči. Je sama sebou a vždy povie svoj názor, či sa to iným páči alebo nie. Keď chcela odo mňa lepší výkon počas nakrúcania, nikdy sa nehanbila povedať mi na rovinu, že to mohlo byť lepšie. Vážim si úprimnosť a preto mi bolo cťou s Marianou spolupracovať,“ vyhlásila.

Celeste Buckingham
Foto: SLAVICA s.r.o./Erik Eržin

Po prvý raz písala pieseň o postave

Speváčka tiež prezradila, že ide o prvú pieseň, ktorú nepísala o vlastných skúsenostiach. „Prvýkrát som písala pesničku nie o mojich životných skúsenostiach, ale o postave, ktorá so mnou síce má niečo spoločné, ale napriek tomu je úplne iný človek. V tej dobe ženy prežívali iné situácie. No napriek tomu sme všetky podobné – hľadáme lásku, preciťujeme smútok, sme emocionálne stvorenia. A to som sa snažila do skladby vložiť. Skladba je reprezentáciou postavy, ktorú hrám v rozprávke, princeznej Beatrix. Trpí, pretože je osamelá, bez podpory a ďaleko od domova. Princ ju nechce, no napokon sa všetko vyrieši a príbeh dostane svoj šťastný koniec. Ale viac neprezradím. Dúfam, že si ho pôjdete pozrieť do kina,“ vyjadrila sa.

Speváčka príde 7. októbra do Bratislavy na slávnostnú premiéru snímky. Fanúšikovia a fanúšičky sa s ňou budú môcť stretnúť aj počas turné k filmu od 9. do 12. októbra v desiatich slovenských mestách. K rozprávke vyjde aj rovnomenná kniha, ktorá by sa mala dostať do predaja 1. októbra.

Celeste Rizvana Buckingham

sa narodila 3. mája 1995 v Zürichu švajčiarskej matke a americkému otcovi. V dvanástich začala písať texty, pričom jedna z jej prvých piesní je Blue Guitar. Zviditeľnila sa v šou Česko Slovenská SuperStar.

V roku 2012 vydala prvý album Don’t Look Back, z ktorého pochádza aj hit Run Run Run. Má za sebou aj niekoľko spoluprác. So skupinou AMO nahrala skladbu Swing a s rapperom Majkom Spiritom sa predstavila v duetoch Ja a ty a I Was Wrong. Vlani v novembri vydala druhý album Where I Belong.

Termíny kinoturné Celeste Buckingham k filmu Láska na Vlásku:

9. októbra – Žilina, Trenčín, Trnava

10. októbra – Prešov, Košice

11. októbra – Michalovce, Poprad

12. októbra – Banská Bystrica, Šaľa, Nitra

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Slavica a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Celeste BuckinghamMariana Čengel Solčanská