Aktualizované: Vodička Hondy prešla do protismeru a čelne sa zrazila s Renaultom

Nehoda
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Trnava.
  • aktualizované 27. januára, 16:05

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala v sobotu v čase krátko pred 10:15 hod.

Agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková a uviedla, že k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel došlo medzi obcou Viničné a mestom Senec.

Podľa zistených informácií z miesta dopravnej nehody vodička osobného motorového vozidla zn. Honda Civic (EVČ MA) prechádzala po ceste 3. triedy v smere z obce Viničné do Senca.

Pri prechádzaní uvedeného úseku z doposiaľ presne nezistených príčin prešla s vozidlom do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s osobným motorovým vozidlom zn. Renault Clio (EVČ BL). Po prijatí oznámenia o dopravnej nehode sa na miesto ihneď dostavili všetky záchranné zložky.

Cestu uzavreli

Do nemocnice bola ťažko zranená vodička vozidla Honda Civic prevezená záchranárskym vrtuľníkom a dve ľahko zranené osoby z oboch vozidiel boli prevezené službou rýchlej zdravotnej pomoci. Požitie alkoholických nápojov bolo u vodiča vozidla zn. Renault vykonanou dychovou skúškou vylúčené, na zistenie prítomnosti alkoholu u vodičky vozidla Honda bol nariadený odber krvi.

Premávka v uvedenom úseku bola z dôvodu pristátia záchranárskeho vrtuľníka, dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas neprejazdná a usmerňovaná dopravnými hliadkami Policajného zboru. Presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Vodičku vyslobodili hasiči

Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy bola v sobotu dopoludnia privolaná k dopravnej nehode dvoch osobných áut, ku ktorej došlo medzi obcou Viničné (okres Pezinok) a Sencom.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa AIR TRANSPORT EUROPE Zuzana Hopjaková, na mieste sa nachádzali traja zranení účastníci dopravnej nehody. Po prílete k miestu nehody si lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti najťažšie zranenú, 34-ročnú ženu, ktorú z auta museli hasiči najskôr vyslobodiť. Pacientka utrpela vážne poranenie hlavy.

Po ošetrení bola napojená na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave letecky prevezená do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom