Foto: Štyria ľudia neprežili čelnú zrážku dvoch áut na východe Slovenska (aktualizované)

dopravná nehoda, Turňa nad Bodvou
Dopravná nehoda pri Turni nad Bodvou, pri ktorej zahynuli štyria ľudia. Turňa nad Bodvou, 12. júl 2019 Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 13. júla 13:47

Konečná bilancia piatkovej dopravnej nehody v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice – okolie sú štyria mŕtvi a traja ťažko zranení.

Ako ďalej agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, pri nehode sa zrazilo auto značky Volkswagen Golf, ktoré šoféroval 20-ročný vodič z okresu Košice okolie s autom značky Alfa Romeo, ktoré šoféroval 51-ročný vodič z okresu Rožňava.

Nedal prednosť v jazde

Podľa doterajších zistení vodič vozidla VW Golf viedol vozidlo od obce Drienovec, kde pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom do Turne nad Bodvou, nedal prednosť v jazde oproti idúcemu vozidlu Alfa Romeo, ktoré vodič viedol v smere od Turne nad Bodvou na obec Drienovec, následkom čoho došlo k čelnej zrážke oboch vozidiel,“ povedala Mésarová.

Pri nehode podľa polície zahynuli dvaja pasažieri Golfu a traja sa ťažko zranili. Zahynuli tiež obe osoby v Alfe Romeo.

Polícia začala trestné stíhanie

Vodičovi VW Golf bol vykonaný odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok a na mieste mu bol zdržaný vodičský preukaz. Požitie alkoholu u vodiča vozidla Alfa Romeo bude zisťované pri pitve. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola vyčíslená na cca 4 500 eur,“ uviedla Mésarová.

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala Mésarová.

dopravná nehoda, Turňa nad Bodvou
Dopravná nehoda pri Turni nad Bodvou, pri ktorej zahynuli štyria ľudia. Turňa nad Bodvou, 12. júl 2019 Foto: www.facebook.com
dopravná nehoda, Turňa nad Bodvou
Dopravná nehoda pri Turni nad Bodvou, pri ktorej zahynuli štyria ľudia. Turňa nad Bodvou, 12. júl 2019 Foto: HaZZ

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom