Celoplošné testovanie: Slovensku pomôže Rakúsko, pošle desiatky vojenských medikov

Celoplošné testovanie, Spoločná zodpovednosť
Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský
  • aktualizované 30. októbra 2020, 14:02

Pri celoplošnom testovaní obyvateľov Slovenska na koronavírus, ktoré sa koná 31. októbra a 1. novembra, budú pomáhať aj príslušníci ozbrojených síl Rakúskej republiky.

Vyplýva to z uznesenia Ministerstva obrany SR, ktoré v piatok schválila vláda. Počas najbližšieho víkendu bude na Slovensku asistovať 50 vojenských medikov z Rakúska.

Ako po rokovaní vlády uviedol premiér Igor Matovič (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti, rakúski medici budú súčasťou odberových tímov v bratislavskej Petržalke. „V núdzi poznáš priateľa a dobrého suseda,“ dodal Matovič.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Minister pomoc Rakúska privítal

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) privítal pomoc Rakúska pri celoštátnom testovaní obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Slovensku. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Rezort diplomacie v tejto súvislosti zároveň spresnil, že do pomoci pri testovaní sa zapojí 33 rakúskych vojenských medicínskych profesionálov.

„Je to cenné gesto, na ktoré nesmieme zabúdať. Niet lepšieho spôsobu ako preukázať dobré susedské vzťahy,“ uviedol Korčok s tým, že o pomoc svojho rakúskeho partnera Alexandra Schallenberga požiadal listom v stredu 28. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SchallenbergIvan Korčok
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR