Cena zlata stúpa, zotavila sa i cena ropy

Zlato
Foto: SITA/AP

NEW YORK 8. októbra (WEBNOVINY) – Ceny ropy na oboch stranách Atlantiku v pondelok kompenzovali straty po oslabení v úvode obchodovania.

Rastu cien pomohla správa o tom, že kľúčový ropovod dopravujúci čierne zlato z ropného centra Cushing v Oklahome obnovil činnosť po predchádzajúcom výpadku.

Okrem toho sa v pondelok zväčšovala ťažba ropy a plynu v Mexickom zálive a smerovala k normálnej úrovni, keďže tropická búrka Karen pred pobrežím oslabila.

Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 81 centov na úrovni 103,03 USD za barel. Išlo však o zotavenie ceny, keďže v úvode pondelkového obchodovania klesla o takmer 2 USD na 101,86 USD za barel. Londýnska ropy Brent pôvodné straty vymazala a uzavrela vyššie o 22 centov vo výške 109,68 USD za barel.

Zlato v pondelok zdraželo o takmer 1 %. Príťažlivosť žltého kovu ako bezpečného aktíva podporilo pokračujúce čiastočné obmedzenie činnosti americkej federálnej vlády a absencia známok, že politici sú ochotní urobiť kroky na to, aby sa dostali zo slepej uličky v otázke zvýšenia hornej hranice štátneho dlhu USA. Spotová cena zlata do 18:55 GMT stúpla o 0,8 % na 1 321,01 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 15,20 USD na 1 325,10 USD za uncu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom