Cenné víťazstvo Lyonu nad Realom Madrid

Lyon

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) – Skóre duelu medzi úradujúcim anglickým šampiónom a „rossoneri“ otvoril brazílsky špílmacher milánskeho AC Ronaldinho už v 3. min. Ten s prispením teču Michaela Carricka poslal loptu do siete. Vyrovnanie priniesla 36. min, v ktorej sa kurióznym spôsobom presadil stredopoliar Paul Scholes. Ten sa snažil usmerniť center Darrena Fletchera z pravej strany. Loptu pravačkou netrafil, tá ho však šťastne zasiahla do ľavej nohy, od ktorej sa dokotúľala do siete. V druhom dejstve sa dvakrát presadil vo famóznej forme hrajúci útočník „červených diablov“ Wayne Rooney. Zápas ešte zdramatizoval striedajúci holandský veterán Clarence Seedorf, ktorý krásnou pätičkou zakončil individuálnu akciu Ronaldinha v 85. min. Zverenci brazílskeho trénera Leonarda napokon nezúročili záverečný tlak vo vyrovnávajúci gól. Svoje šance nepremenili striedajúci Filippo Inzaghi, kapitán Massimo Ambrosini ani brazílsky obranca Thiago Silva. Lepšiu pozíciu pred odvetou, ktorá sa uskutoční 10. marca na Old Trafforde, si teda vytvoril Manchester United.

Hviezdami nabitý Real Madrid nezvládol stretnutie na ihrisku francúzskeho Lyonu. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu si vytvorili domáci hráči. V 41. min trafil pravú žrď bránky Realu Madrid César Delgado. Argentínsky stredopoliar sa predviedol krásnym volejom spoza pokutového územia. Jeho strelu len bezmocne sledoval brankár „bieleho baletu“ Iker Casillas. Lopta sa, na jeho šťastie, odrazila od ľavej žrde späť do ihriska. Počas prvého dejstva to bola jediná strela na bránku. Jediný presný zásah stretnutia zaznamenal kamerunský stredopoliar Jean Makoun krásnou strelou z približne 25-metrovej vzdialenosti krátko po polčasovej prestávke. V drese Realu svoje šance nevyužil aktívny Cristiano Ronaldo a nepresadil sa ani striedajúci útočník Karim Benzema, pre ktorého to bol zápas proti bývalým spoluhráčom. Dvadsaťdvaročný francúzsky reprezentant prestúpil v lete minulého roka z Lyonu na Pyrenejský polostrov. Lyončania v druhom dejstve umne kontrolovali hru a napokon si vybojovali cenný triumf 1:0. Navyše, Xabi Alonso a Marcelo dostali žltú kartu. Pre oboch to bolo už tretie takéto napomenutie v priebehu tejto sezóny európskeho pohára číslo 1, v dôsledku čoho sa ani jeden z nich nepredstaví v odvete na štadióne Santiaga Bernabéua.

Výsledky – utorok:

Olympique Lyon (Fr.) – Real Madrid (Šp.) 1:0 (0:0) – odveta je na programe 10. marca

Gól: 47. Makoun, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.), 40 000 divákov

AC Miláno (Tal.) – Manchester United (Angl.) 2:3 (1:1) – odveta je na programe 10. marca

Góly: 3. Ronaldinho, 85. Seedorf – 36. Scholes, 66. a 74. Rooney, ČK: 90.+ Carrick (Manchester United) po druhej ŽK, rozhodoval: Olegário Benquerenca (Portug.), 75 000 divákov

Viac k osobe Clarence SeedorfCristiano RonaldoIker CasillasKarim BenzemaPaul ScholesThiago SilvaWayne RooneyXabi Alonso