Čentéšovu sťažnosť na nevymenovanie dostal sudca spravodajca

Jozef Čentéš
Brífing zástupcu riaditeľa trestného odboru GP SR Jozefa Čentéša v zasadačke na Generálnej prokuratúre SR na tému: Sťažnosť proti porušovaniu práv Jozefa Čentéša nečinnosťou prezidenta Slovenskej republiky vo veci vymenovania do funkcie generálneho prokurátora podaná na Ústavný súd Slovenskej republiky. Bratislava, 7. november 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

KOŠICE 9. januára (WEBNOVINY) – Ústavný súd na dnešnom neverejnom zasadaní pléna rozhodol aj o pridelení sťažnosti Jozefa Čentéša sudcovi spravodajcovi.

Sťažnosť bola na Ústavnom súde Slovenskej republiky zaregistrovaná 3. januára 2013. Sudcom spravodajcom v tejto veci sa stal Peter Brňák, člen I. senátu, ktorý pracuje v zložení Marianna Mochnáčová, predsedníčka a sudcovia Peter Brňák a Milan Ľalík. Informovala o tom hovorkyňa ÚS SR Anna Pančurová.

Sudca Peter Brňák je poverený prípravou sťažnosti Jozefa Čentéša na predbežné prerokovanie v senáte. Tento senát bude rozhodovať aj o návrhu sťažovateľa na nariadenie dočasného opatrenia.

Jozef Čentéš podal na Ústavný súd SR sťažnosť, v ktorej napadol rozhodnutie prezidenta Ivana Gašparoviča nevymenovať ho za generálneho prokurátora.

Podľa Čentéša prezident neuviedol pri jeho nevymenovaní právne relevantné dôvody. Súčasne žiada, aby ÚS prijal predbežné opatrenie, ktorým pozastaví konanie novej voľby kandidáta na generálneho prokurátora Národnou radou SR dovtedy, kým nerozhodne vo veci samej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Čentéš
Firmy a inštitúcie Ústavný súd SR