Cenu Bibliotéky získala tento rok Uršuľa Kovalyk

Uršuľa Kovalyk
Slovenská autorka Uršuľa Kovalyk. Foto: facebook.com/ursula.kovalyk

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Na 22. ročníku medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa koná od 6. do 9. novembra v bratislavskej Inchebe, vyhlásili vo štvrtok laureátku Ceny Bibliotéky.

Stala sa ňou Uršuľa Kovalyk za román Krasojazdkyňa. Cenu Bibliotéky každoročne udeľujú za najlepšie pôvodné knižné dielo slovenskej autorky vydané v predchádzajúcom roku, pričom Kovalyk je ôsmou držiteľkou tohto ocenenia.

Uršuľa Kovalyk

pochádza z Košíc a externe vyštudovala sociálnu prácu na Trnavskej univerzite. Pracovala v organizácii Fenestra poskytujúcej pomoc obetiam násilia páchaného na ženách. V súčasnosti žije v Bratislave.

So svojím manželom založila a vedie Divadlo bez domova, v ktorom hrajú bezdomovci, bezdomovkyne a telesne postihnuté osoby. Vo vydavateľstve Aspekt jej vyšli knihy poviedok Neverné ženy neznášajú vajíčka (2002), Travesty šou (2004) a román Žena zo sekáča (2008).

Knihu Travesty šou preložili do češtiny a maďarčiny, román Žena zo sekáča zas vyšiel po arabsky v Egypte. Je autorkou divadelných a rozhlasových hier, držiteľkou ceny Inzine v rámci literárnej súťaže Poviedka 2001 a víťazkou slovenského národného kola celosvetovej literárnej súťaže o cenu Davida T. K. Wonga (2002).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom