Cenu Jany Novotnej za oddanosť miestnemu turnaju získala Mandy Minellová z Luxemburska

Mandy Minellová
Luxemburská tenistka Mandy Minellová

LUXEMBURG 17. novembra (WebNoviny.sk) – Dvanásť mesiacov po smrti bývalej českej tenistky Jany Novotnej odovzdali na jej počesť v Luxemburgu cenu za oddanosť miestnemu turnaju. Jej držiteľkou sa stala domáca Mandy Minellová. V roku 2017 udelili organizátori turnaja v Luxemburgu premiérovú cenu ešte pod názvom IQTP Award, ktorá patrí tenistke so špeciálnym prínosom pre miestne podujatie.

Vlani ju získala Rumunka Monica Niculescuová, víťazka turnaja z roku 2016. No iba niekoľko dní po prezentácii sa svet dozvedel o smrti Novotnej, ktorá skonala vo veku 49 rokov po neúspešnom boji s rakovinou. Riaditeľka turnaja Danielle Maasová a jej tím sa rozhodli premenovať novovzniknuté ocenenie na počesť českej tenistky.

Bývalá svetová dvojka Novotná má blízky vzťah k turnaju v Luxemburgu. „Jana bola našim osobným priateľom a zároveň bola dôvodom, prečo sme obnovili toto podujatie,“ konštatovala Maasová. „Veľmi sa jej páčila miestna atmosféra. Mala rad menšie turnaje s komornejšou kulisou. Vtedy sa cítila ako súčasť tímu. Naposledy tu bola ako trénerka Barbory Krejčíkovej. Veľmi nám chýba a preto sme sa rozhodli vytvoriť niečo, čo bude spomienkou na ňu,“ dodala Maasová.

Minellová štartovala na domácom podujatí už štrnásťkrát a cenu obdržala necelý rok po narodení dcéry Emmy. V sezóne 2018 sa dostala do svojho premiérového finále na okruhu WTA. Vo švajčiarskom Gstaade nestačila v súboji o titul na Alizé Cornetovú z Francúzska. Informácie priniesol portál WTA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom