Cenu zlata ovplyvnil americký trh práce, ropa stagnovala

Klenoty
Foto: ilustračné, Thinkstock

NEW YORK 3. júla (WEBNOVINY) – Ceny ropy sa vo štvrtok výraznejšie nezmenili. Trh reagoval na správu, podľa ktorej sa počet vrtných zariadení v USA minulý týždeň prvýkrát od vlaňajšieho decembra zvýšil.

V skoršom obchodovaní ceny posilňovali, keď údaje o spomalení tvorby pracovných miest a poklese priemyselných objednávok v USA podporili očakávania, že americká centrálna banka sa nebude ponáhľať so zvyšovaním úrokových sadzieb. Ceny ropy Brent posilnili o šesť centov na 62,07 amerického doláru (1 EUR = 1,1066 USD) za barel. Ľahká americká ropa zlacnela o tri centy na 56,93 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok klesli. Časť strát však kompenzovali po zverejnení údajov z amerického trhu práce, ktoré naznačili, že Federálny rezervný systém môže posunúť začiatok sprísňovania menovej politiky na neskoršie obdobie.

Spotová cena zlata bola o 18:41 GMT na úrovni 1163,61 USD za uncu, čo bolo o 0,4 percenta menej ako záverečná hodnota zo stredy. Augustové dodávky zlata na newyorskej komoditnej burze zlacneli o 5,80 USD na 1163,50 USD za uncu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom