Ceny OTO 2011 rozdali v piatok večer, Markíza bojkotovala

Oto
Zľava: Režisér víťazného zábavného programu Partička, Dano Dangl a víťaz kategórie Herec v komediálnom seriáli Lukáš Latinák Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – V Bratislave sa v piatok večer rozdali ocenenia v ankete Osobnosť televíznej obrazovky OTO 2011, ktorá sa uskutočnila už po dvanásty raz. Organizátori na základe diváckej obľúbenosti rozdali celkovo šestnásť sošiek, nie všetky si však prišli víťazi prevziať osobne.

Dôvodom bol predovšetkým bojkot odovzdávania cien televíziou Markíza a jej moderátormi a redaktormi. Na nepríjemnú situáciu narážali počas večera nielen moderátori Michal Hudák a Marián Čekovský, ale aj ocenení. Do svojej „ďakovačky“ ju zahrnuli napríklad Lucia Barmošová či Martin „Pyco“ Rausch.

Niektorí si ocenenie neprevzali

Osobnosťou publicistiky za rok 2011 sa stal rovnako ako pred rokom redaktor Patrik Herman z Lampárne, aj keď po minuloročnom víťazstve v ankete avizoval odchod z relácie a televíznej obrazovky vôbec. Osobne sa na slávnostnom večeri nezúčastnil. Podobne si ocenenie neprevzal ani športový moderátor Peter Varinský, ktorý sa stal Osobnosťou TV športu. Po tretí raz si ocenenie Osobnosť TV spravodajstva odniesla Lucia Barmošová.

Prekvapenie nastalo na poste moderátora zábavných relácií, kde po šnúre víťazstiev Adely Banášovej zvíťazil vôbec po prvý raz Martin „Pyco“ Rausch. Moderátor populárnej šou Česko Slovensko má talent sa poďakoval televíziám, s ktorými spolupracoval. „Nemám pocit, že som žiadnej patril, ďakujem aj televízii Markíza aj Slovenskej televízii, kde som začínal aj TV JOJ, kde mi je teraz veľmi dobre,“ povedal.

Nováčikom medzi víťazmi je aj muzikálová speváčka Nela Pocisková, ktorá tak za sebou nechala ostrieľanú Zuzanu Smatanovú a Tinu. Dvadsaťjedenročná muzikálová speváčka v rámci večera vystúpila a zaspievala na počesť zosnulej hviezdy Whitney Houston. Cenu spevák roka ankety OTO získal moderátor večera Marián Čekovský.

Absolútny OTO

Oto
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Víťazstvo z minulého ročníka zopakoval Lukáš Latinák v kategórii herec v komediálnom žánri, podobne ako Petra Polnišová, ktorá opäť získala cenu pre herečku v komediálnom žánri. Dostala zároveň aj najviac diváckych hlasov a teda i cenu Absolútny OTO. Tehotná Bratislavčanka tak už má na konte celkovo šesť sošiek OTO. V dramatických hereckých kategóriách divákov najviac zaujali herečka Diana Mórová a herec Ján Koleník.

Programom roka 2011 sa stalo Srdce pre deti. Do siene slávy uviedli športového komentátora a moderátora Dušana Gabániho. Ako jediný tak v zozname víťazov reprezentoval spravodajskú televíziu TA3. Cena týždenníka Život putovala do rúk redaktora TV JOJ Jozefa Kubániho.

Na pódiu sa počas vyše dvojhodinového programu vystriedalo viacero známych osobností. Cenu po boku Martina „Pyca“ Rauscha odovzdávala dokonca aj modelka Soňa Skoncová oblečená v rovnakom vojenskom kostýme, v akom zaujala aj na červenom koberci pred odovzdávaním Oscarov.

Prehľad víťazov, víťaziek a víťazných relácií ankety OTO 2011:

Osobnosť TV publicistiky: Patrik Herman (TV Markíza)

Osobnosť TV športu: Peter Varinský (TV Markíza)

Osobnosť TV spravodajstva: Lucia Barmošová (TV JOJ)

Moderátor/ka zábavných programov: Martin „Pyco“ Rausch (Česko Slovensko má talent, TV JOJ)

Zábavný program roka: Partička (TV Markíza)

Speváčka: Nela Pocisková

Spevák: Marián Čekovský

Herečka v komediálnom žánri: Petra Polnišová

Herečka v dramatickom žánri: Diana Mórová

Herec v komediálnom žánri: Lukáš Latinák

Herec v dramatickom žánri: Ján Koleník

Seriál roka: Panelák (JOJ)

Program roka: Srdce pre deti (JOJ)

Cena týždenníka Život a novinárska cena: Jozef Kubáni (JOJ)

Sieň slávy: Dušan Gabáni (TA3)

Absolútny OTO: Petra Polnišová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diana MórováJán KoleníkLukáš LatinákMarián ČekovskýNela PociskováPatrik HermanPetra PolnišováWhitney Houston