Čepelová nestačila na Španielku, semifinále si nezahrá

Jana Čepelová
Jana Čepelová Foto: SITA/AP

BASTAD 17. júla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Čepelová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA vo švédskom Bastade.

Na antukovom podujatí ju v piatkovom štvrťfinále zastavila rovnako nenasadená Španielka Lara Arruabarrenová-Vecinová, ktorej po 79 minútach vzdala v druhom sete za krajne nepriaznivého stavu 3:6, 2:5.

Čepelová nevrátila súperke tri roky starú prehru z tvrdého povrchu v uzbeckom Taškente a zároveň si skomplikovala situáciu v súvislosti so štartom priamo v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku.

Dvadsaťdvaročná Košičanka v Bastade získala 60 bodov do svetového rebríčka WTA a finančnú prémiu 6175 eur.

Výsledok piatkového stretnutia štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Collector Swedish Open vo švédskom Bastade (dotácia 250 000 USD, antuka):

Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) – Jana Čepelová (SR) 6:3, 5:2 skreč, Čepelová po 79 min odstúpila