Čepelová v Paríži postúpila do druhého kola kvalifikácie

Jana Čepelová
Jana Čepelová Foto: SITA/AP

PARÍŽ 20. mája (WEBNOVINY) – Slovenským tenistkám sa v 1. kole kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži darilo striedavo. Jana Čepelová nasadená ako šiesta zdolala v stredajšom súboji Ukrajinku Anastasiu Vasilievovú 7:5, 6:3 a postúpila do 2. kola trojkolovej kvalifikácie.

Zápas trval 94 minút a víťazka v ňom premenila päť z ôsmich brejkových príležitostí. Súperkou 21-ročnej Košičanky v 2. kole eliminácie bude ďalšia Ukrajinka Kateryna Bondarenková, ktorá vyradila Japonku Šuko Aojamovú 6:1, 6:4.

Čepelová očakáva ťažký zápas

Čepelová (109. v renkingu) prehrávala v úvode stretnutia 0:2 aj 1:3 a za stavu 4:4 pri svojom podaní odvrátila šesť brejkbalov súperky. Neskôr sa ujala vedenia 6:5 a 23-ročnú Vasilievovú (212.) brejkla využitím hneď prvého setbalu – 7:5. V druhom sete Slovenka vzala podanie Ukrajinke v ôsmom geme a za stavu 5:3 už dopodávala stretnutie do víťazstva. Čepelová predtým Vasilievovú zdolala aj v roku 2011 na antuke v nemeckom Darmstadte tesne 6:3, 5:7, 6:4.

„Bol to náročný zápas a nepríjemná súperka. Som rada, že som to zvládla, lebo už začínalo pršať a bola strašná zima. Najbližšia súperka Bondarenková je skúsená hráčka. Očakávam ťažký zápas. Pokúsim sa zregenerovať a pripraviť sa na zajtra čo najlepšie,“ uviedla Čepelová pre agentúru

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová bola na grandslamových turnajoch už v roku 2012 v 3. kole Wimbledonu. Vo francúzskej metropole je jej maximom 2. kolo z predvlaňajška, nestačila v ňom na Nemku Angelique Kerberovú. Teraz sa štverá nahor po januárovom zápale pľúc a následnej dlhodobej rekonvalescencii. Minulý týždeň bola vo finále podujatia ITF vo francúzskom Saint-Gaudens.

Kristína Kučová

Kučová nestačila na Hlaváčkovú

S tohtoročným druhým grandslamovým turnajom sa rozlúčila štrnástka kvalifikačného „pavúka“ Kristína Kučová, ktorá podľahla skúsenej českej univerzálke Andrei Hlaváčkovej 3:6, 0:6. Stretnutie trvalo len 59 minút a slovenská hráčka v ňom až sedemkrát neudržala svoje podanie.

Vo francúzskej metropole na Roland Garros K. Kučová ešte nevyhrala ani jeden zápas – v kvalifikácii má zápasovú bilanciu 0:5. Vlani uhrala len jeden gem proti domácej držiteľke voľnej karty Irine Ramialisonovej.

Čoskoro 25-ročná „Kika“ Kučová (nar. 23. mája 1990 v Bratislave) má s 28-ročnou Hlaváčkovou (191.) po strede negatívnu štatistiku 1:3, zdolala ju iba na antuke v roku 2009 v Brne (6:2, 6:4).

Petrom Juríkom v rámci bratislavskej Akadémie Love 4 Tennis Erika Csarnakovicsa čerstvo trénersky vedená K. Kučová (121., najvyššie bola na 103. stupienku) sa hneď pri svojom debute v „main draw“ na veľkej štvorke dostala do 2. kola Wimbledonu 2009 (podľahla Amélie Mauresmovej, medzičasom fedcupovej kapitánke Francúzska a trénerke Brita Andyho Murrayho), odvtedy si zahrala len na AO 2010. Mladšia zo sestier Kučových je víťazkou súťaže junioriek na newyorských US Open 2007.