Čepelová zmietla súperku a v Londýne si zahrá hlavnú súťaž

Jana Čepelová
Slovenská tenistka Jana Čepelová. Foto: SITA/AP

LONDÝN 24. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Jana Čepelová nasadená ako štrnásta zvíťazila za 51 minút suverénne 6:0, 6:1 nad čínskou trojkou „pavúka“ Čang Kchaj-lin v piatkovom zápase finálového 3. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne (27. júna – 10. júla).

Napokon jediný gem prehrala až za stavu 6:0, 5:0 na príjme. Súperku na 1. kolo „main draw“ spozná po skončení celej kvalifikácie v areáli Bank of England Sports Ground v Roehamptone. Dvadsaťtriročná Košičanka Čepelová, 127. v renkingu WTA, sa 26-ročnej Čang Kchaj-lin (116.) revanšovala za nezdar 1:6, 4:6, ktorý utrpela predvlani v septembri na tvrdom povrchu v Kuang-čou.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová si v minulosti zahrala v hlavnej singlovej súťaži na Majors 10-krát, dosiaľ naposledy vlani na Wimbledone: v 1. kole vtedy senzačne prekonala Rumunku Simonu Halepovú, následne podľahla jej krajanke Monice Niculescovej. Práve na tráve v Londýne pri svojom absolútnom debute na takto významnom fóre bola Čepelová v sezóne 2012 v 3. kole, ešte to netromfla.

V hlavnej singlovej súťaži žien na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2016 budú zo SR hrať aj Dominika Cibulková, Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková a držiteľka voľnej karty Daniela Hantuchová.