Čerešňák slovenský výber na majstrovstvách sveta neposilní, z hry ho vyradilo zranenie

Peter Čerešňák
Slovenský obranca Peter Čerešňák. Foto: archívne, SITA/AP

MICHALOVCE 20. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay sa na májových MS v Dánsku (4. – 20. 5. 2018) bude musieť zaobísť bez služieb obrancu Petra Čerešňáka.

Dvadsaťpäťročného beka vyradilo z hry zranenie. Trenčiansky odchovanec, ktorý ostatné štyri sezóny strávil v českej extralige, sa v apríli ani nezapojil do prípravy národného tímu SR. Čerešňák doteraz štartoval na dvoch MS – v rokoch 2014 a 2017. „Peter Čerešňák hrať na MS nebude,“ informoval po piatkovom zápase Slovensko – Lotyšsko (4:1) v Michalovciach generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Po piatkovom triumfe do kabíny tímu SR zavítal obranca Christián Jaroš, ktorý pôsobí v zámorí. „Christián sledoval naživo dnešný duel a bol chlapcov pozdraviť v kabíne, pripojí sa k nám v pondelok na zraze v Piešťanoch,“ ozrejmil Šatan a pokračoval: „Tomáš Jurčo nás bol pozrieť vo štvrtok v Poprade a tiež ho čakáme v pondelok v Piešťanoch.

V aktuálnom týždni s tímom SR trénoval skúsený obranca Andrej Sekera, nezasiahol však do piatkového duelu v Michalovciach a hrať nebude ani v sobotu v Poprade. „Stále doliečuje koleno. Predpokladám, že v budúcom týždni nastúpi v jednom či dvoch dueloch,“ dodal Šatan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SekeraChristián JarošCraig RamsayMiroslav ŠatanPeter Čerešňák
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia