Certifikáty svetových univerzít aj pre Slovákov

Oxford
univerzita

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Online certifikáty z britských univerzít Oxford, Cambridge či amerického Harvardu môžu získať aj Slováci. Túto možnosť im ponúka portál joblife.sk, ktorý spolu s univerzitami udelí 33 grantov za 99-tisíc eur. Každé štipendium umožní absolvovať jeden kurz v hodnote do troch tisíc eur. Ide o projekt s názvom Skok v kariére.

Grant môžu získať registrovaní užívatelia portálu. Musia mať ukončené stredoškolské vzdelanie a minimálne dvojročnú prax alebo musia byť vzdelaní vysokoškolsky. Kritériom pre získanie grantu je tiež aktívna znalosť angličtiny. „Veľkú úlohu pri výbere úspešných uchádzačov zohrávajú ich odporúčania od nadriadených, kolegov, biznis partnerov, zákazníkov, vysokoškolských profesorov a podobne,“ informoval SITA zakladateľ portálu Jaroslav Kiska. Uchádzači musia podľa neho získať minimálne dve. Nie je dôležitá kvantita, ale kvalita odporúčaní, dodal.

Rozhodnutie, kto získa grant, bude na výberovej komisii, ktorá je zložená z top manažérov pôsobiacich nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prihlášku môžu záujemcovia podať do konca tohto roka. Výsledky oznámi výberová komisia vo februári 2010. Bližšie informácie môžu uchádzači získať na internetovej stránke portálu.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom