Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Land Rover, Nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Model vozidla pred administratívnou budovou počas otvorenia nového výrobného závodu Jaguar Land Rover v Nitre. Nitra, 25. október 2018. Foto: SITA/Martin Havran

Cerulíka nemali vylúčiť so stavebného konania v súvislosti s Jaguarom Land Rover, tvrdí súd

NITRA 14. januára (WebNoviny.sk) – Krajský súd v Nitre zrušil rozhodnutie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorým vylúčilo Romana Cerulíka zo stavebného konania v súvislosti so Strategickým parkom Nitra, v ktorom sídli Jaguar Land Rover.

Stavebné povolenie týkajúce sa elektrických vedení, trafostanice či dátových rozvodov pre Strategický park Nitra bolo vydané vo februári 2016.

Cerulík sa voči nemu odvolal, Okresný úrad Nitra ho však v marci 2016 vylúčil zo stavebného konania. Odôvodnil to okrem iného tým, že Cerulík nie je vlastníkom pozemku, na ktorom sa má stavba realizovať a stavbou nie je žiadnym spôsobom dotknutý. Ministerstvo dopravy rozhodnutie Okresného úradu Nitra potvrdilo.

Rozhodnutie nie je právoplatné

Cerulík podal žalobu, o ktorej teraz rozhodol súd. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lena Kiradžiev, rozhodnutie súdu nie je právoplatné. Ako zároveň zdôraznila, „žaloba v predmetnej veci nesmerovala proti stavebnému povoleniu,“ ale proti rozhodnutiu o vylúčení zo stavebného konania.

Správny orgán sa dopustil pochybenia tým, že Cerulíka vylúčil z konania po vydaní stavebného povolenia a po tom, ako podal proti nemu odvolanie.

Ako sa píše v rozsudku, o tomto odvolaní nie je doteraz rozhodnuté, čo znamená, že nie je ukončené odvolacie konanie v rámci stavebného konania. Keď rozsudok krajského súdu nadobudne právoplatnosť, rozhodnutie o vylúčení Cerulíka zo stavebného konania budú musieť zrušiť.

„Následne bude potrebné pokračovať v odvolacom konaní začatom na základe odvolania žalobcu proti stavebnému povoleniu zo dňa 18. februára 2016,“ píše sa v rozsudku. Správny orgán sa zároveň bude musieť v novom rozhodnutí vysporiadať so všetkými relevantnými námietkami Romana Cerulíka.

Žaloby pre vyvlastnenie pre Jaguar Land Rover

Cerulík si myslí, že stavebné povolenie nemôže byť týmto pádom právoplatné. „Súd v rozsudku skonštatoval, že do dnešného dňa nebolo rozhodnuté o mnou podanom odvolaní proti stavebnému povoleniu, čím uznal, že predmetné stavebné povolenie k dnešnému dňu nemôže byť právoplatné, teda právne účinné. Dôsledkom toho skutočnosť, že podstatná výstavba v rámci Strategického parku, týkajúca sa elektrických vedení, trafostanice, dátových rozvodov v súvislosti s Jaguar Land Rover, ani nemôže byť realizovaná,“ hovorí Cerulík, ktorému štát vyvlastnil pozemky v dnešnom Strategickom parku Nitra. V súvislosti s investíciou Jaguara Land Rover v Nitre podal niekoľko žalôb.

Rezort dopravy sa zatiaľ k rozsudku nechce bližšie vyjadrovať, zvažuje ďalšie kroky. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Karolína Ducká, 4. januára bol ministerstvu doručený rozsudok Krajského súdu v Nitre, ktorým zrušil rozhodnutie ministerstva a vec mu vrátil na ďalšie konanie.

„Vzhľadom na to, že v zmysle poučenia Krajského súdu v Nitre má ministerstvo právo podať voči rozsudku v lehote 30 dní od jeho doručenia kasačnú sťažnosť, akékoľvek vyjadrenia v tejto veci považujeme v súčasnosti za predčasné, aj prihliadnuc k faktu, že prebiehajú právne analýzy, ktoré určia ďalšie kroky v uvedenej veci,“ uviedla Ducká.

Odporúčané články

Platové nároky Slovákov nemôžu konkurovať Srbom a Ukrajincom, Krajniak žiada chrániť pracovný trh Študenti pripravujúci sa na prácu v Jaguar Land Roveri môžu pri výučbe používať moderné roboty

Neprehliadnite

Video: Štefan Harabin podal ústavnú sťažnosť na prezidentské voľby Video: Portugalci uhrali v kvalifikácii na ME 2020 druhú remízu, Francúzi a Angličania nezaváhali Sú muži lepšími politickými lídrami? Viac ako polovica žien nesúhlasí s výsledkami prieskumu Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom Skúšali ste si bicyklom ohriať vodu v rýchlovarnej kanvici? Na Slovensku funguje unikátna elektráreň Samosprávam hrozí zadĺženie, smerácke obedy zadarmo a rekreačné poukazy ich budú stáť milióny eur Foto: Petra Vlhová prevzala od ministra obrany pamätnú medailu, získala aj finačný šek Na Bali zadržali Andreja, ktorý sa pokúšal prepašovať orangutana

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Automobilový priemyseľ

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.