Červený si môže predĺžiť sezónu v inom klube, závisí to najmä od rozhodnutia Slovana Bratislava

HC Slovan Bratislava (Slovensko) - Neftechimik Nižnekamsk (Rusko)
Zľava: Rudolf Červený z HC Slovan Bratislava, brankár Pavel Padakin a brankár Iľja Ježov, obaja z Neftechimik Nižnekamsk počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 medzi HC Slovan Bratislava (Slovensko) - Neftechimik Nižnekamsk (Rusko). Bratislava, 28. december 2018. Foto: SITA/Braňo Bibel

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Hokejista HC Slovan Bratislava Rudolf Červený na chvíľu zmenil prostredie, keď v národnom tíme Česka nahradil na poslednú chvíľu zraneného Tomáša Filippiho. „Belasým“ sa pred asociačným termínom pomerne darilo, triumfovali v dvoch zápasoch po sebe.

Na psychiku je dobré víťazstvo

„Samozrejme, každé víťazstvo je na psychiku dobré. Nám sa tých triumfov počas sezóny nepodarilo nazbierať veľa. Pre divákov sa snažíme, aby sme im to v domácich stretnutiach aspoň trochu vrátili. Aby si to s nami užili,“ cituje portál hokej.cz Červeného.

Slovan čakajú v tejto sezóne už iba dve domáce vystúpenia a štyri zápasy na ľade súperov. Vo Švajčiarsku či škandinávskych krajinách je uzávierka prestupov až 15. februára a existuje teoretická šanca, že 29-ročný útočník si predĺži sezónu v inom klube. Závisí to najmä od rozhodnutia Slovana.

Prestupu by sa nebránil

„Všetko je možné, ale zatiaľ to nebudem nijako rozvádzať. Záleží, či ma Slovan uvoľní. Potom je na agentovi, aby mi našiel nejaký klub,“ prezradil. Priznal však, že prestupu by sa nebránil.

„Samozrejme, nechce sa mi končiť sezónu takto zavčasu. Už vo februári. Každý rok som bol zvyknutý hrať play-off a nechcem to meniť,“ uzavrel Červený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Červený
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava