Česi nenechali nič na náhodu, Švédov potrápili Nemci

Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

PRAHA 7. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Česka zvládli štvrtkový popoludňajší duel v A-skupine na majstrovstvách sveta v Prahe, keď nad výberom Francúzska triumfovali 5:1 a urobili ďalší dôležitý krok k postupu do štvrťfinále.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo siedmeho dňa MS v hokeji

Skóroval aj nestarnúci Jágr

Po štyroch vystúpeniach majú Česi na svojom konte sedem bodov, Francúzi len tri. Po bezgólovej prvej tretine sa domáci hokejisti dostali do dvojgólového trháku, keď Hardyho vo francúzskej bránke prekonali Němec a Sobotka.

Hecquefeille síce vzápätí skorigoval a zdramatizoval zápas, ale Česi nenechali nič na náhodu a v tretej časti pridali ďalšie tri góly. Na 3:1 upravil nestarnúci Jágr a štvrtý presný zásah pridal opäť Němec. Definitívnu bodku za stretnutím dal v presilovke Červenka.

Prasknuté plexisklo vyhnalo hráčov z ľadu

Švédi vo večernom stretnutí zdolali Nemcov 4:3. Severania majú po piatich zápasoch 11 bodov a v tabuľke sú na 2. mieste za suverénnymi Kanaďanmi, ktorí majú o zápas menej, ale o bod viac.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Švédi strelili v rozpätí 1:25 min v prvej tretine dva góly, keď sa presadili hráči z druhého útoku Oscar Möller a Joakim Lindström. Severania však o dvojgólové vedenie prišli. Ešte v prvej tretine znížil Marcus Kink na 1:2 a v polovici stretnutia si Krämmerov bekhend našiel miesto za chrbtom Jhonasa Enrotha – 2:2.

Odpoveď favorita prišla až v 43. minúte z hokejky Johna Klingberga, ktorý efektne tečoval strelu kolegu z obrany Staffana Kronwalla. Na 4:2 pre Švédsko zvýšil v 49. min po parádnej individuálnej akcii druhým gólom v stretnutí Möller. Nemcov to nepoložilo a v 55. minúte Matthias Plachta znížil na 3:4. Na vyrovnanie sa však už nezmohli ani v hre bez brankára, a tak si pripísali tretiu prehru na MS 2015.

Kuriozitou zápasu bol moment z prvej tretiny, keď prasknuté plexisklo vyhnalo hráčov z ľadu už po desiatich minútach. Zvyšok prvej tretiny sa dohral spoločne s druhou časťou hry.

Výsledky: A-skupina (Praha)
Česko – Francúzsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) – 29. Hecquefeille (Lamperier, Guttig)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Rantala (Fín.) – Pihlblad (Švéd.), Suominen (Fín.), 17 110 divákov

8. Lotyšsko 4 0 1 0 3 6:19 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.