Česi odsúdili mužov, ktorí organizovali prostitúciu chlapcov

Sud
Foto: simpledivorceadvice.com

Praha 29. júna (WEBNOVINY) – Na tri a desať rokov väzenia odsúdil v pondelok pražský mestský súd organizátorov homosexuálnej prostitúcie neplnoletých chlapcov v Prahe. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz. Trojica mužských zákazníkov dostala za zvádzanie chlapcov na pohlavný styk podmienečné tresty. Voči rozsudku sa možno odvolať.

Najprísnejší trest, desať rokov odňatia slobody, dostal 55-ročný Václav Dimitrov, ktorý podľa obžaloby dohodol v rokoch 2012-13 desiatim chlapcom platený pohlavný styk s cudzincami. Od chlapcov potom podľa spisu získal časť peňazí, ktorú si za styk s týmito mužmi zarobili. Trojročný trest udelil súd Davidovi Chodovi, ktorý organizoval niektoré schôdzky cez Dimitrova.

Obaja muži už skôr pred súdom obžalobu odmietli. Tvrdili, že sa mladíci s cudzincami stretávali iba kvôli spoločnosti, o prostitúcii ale údajne nebola reč. Dvojicu mohli odsúdiť až na 12 rokov väzenia. Na schôdzkach chlapcov s cudzincami sa podľa rozsudku diali rôzne sexuálne hry od masáží cez masturbáciu až po orálny sex.

Zákazníkom chlapcov – Američanovi, Francúzovi a Nemcovi -, ktorí ich zvádzali na pohlavný styk, udelil súd podmienečné tresty. Všetci cudzinci tiež dostali peňažné tresty 100-tisíc až 500-tisíc českých korún (3670-18 350 eur). Pôvodne im hrozili dva roky za mrežami. Množstvo ďalších podozrivých, ktorí v Prahe podľa obžaloby praktikovali sex s neplnoletými chlapcami, sa nepodarilo identifikovať. Údajne vystupovali pod menami Mike, Pavel, Ron, Peter, Jürgen, Bastien či Alfonzo, dodali Novinky.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom