Český futbalista Vladimír Darida (vľavo) a hráč Kazachstanu Samat Smakov počas druhého zápasu A-skupiny. Foto: SITA/AP
3. septembra 2015 ŠportFutbal od SITASITA Diskusia(0)

Česi predviedli v kvalifikácii ME obrat, Holanďania zaváhali

BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Holandska nečakane neuspeli vo štvrtkovom domácom stretnutí kvalifikačnej A-skupiny o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska, keď prehrali s Islandom 0:1. Domáci prišli už v 31. minúte o kapitána Arjena Robbena, ktorý musel striedať pre zranenie slabín.

V 33. putoval predčasne pod sprchu po červenej karte “Oranjes” obranca Bruno Martins Indi. Severania zužitkovali početnú výhodu v 51. minúte, keď sa zo značky pokutového kopu nemýlil Gylfi Sigurdsson. Islanďania prekvapujúco vedú tabuľku s 18 bodmi. Holanďania sú tretí so šesťbodovou stratou na druhú postupovú priečku.

Česi zvíťazili v druhom zápase A-skupiny doma nad Kazachstanom 2:1. Hostia sa v 21. minúte dostali do vedenia zásluhou Jurija Logvinenka, ale domácim sa po zmene strán podarilo stav stretnutia dokonale otočiť. V 74. minúte vyrovnal striedajúci útočník Slavie Praha Milan Škoda a o 12 minút ten istý hráč rozhodol svojím druhým presným zásahom o troch bodoch pre Česko.

Výsledky štvrtkových stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska: