Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Moslimovia
Foto: SITA/ AP
11. januára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Česi sa obávajú najmä terorizmu a Islamského štátu

Praha 11. januára (WebNoviny.sk) – Najväčšiu hrozbu pre Česko momentálne predstavujú podľa 81 percent občanov teroristické skupiny alebo jednotlivci. Nasleduje medzinárodný organizovaný zločin, utečenci a radikálne náboženské hnutia. Ako reálnu hrozbu pre ČR vnímajú ľudia najmä radikálnu organizáciu Islamský štát (IS). Vyplýva to z prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM) z konca minulého roka, napísal dnes spravodajský portál Novinky.cz.

Medzinárodný organizovaný zločin označilo za veľkú hrozbu 66 percent ľudí, približne rovnaká časť verejnosti takto vníma tiež migrantov a radikálne náboženské hnutia. V porovnaní s rokom 2014 sa obavy z migrantov zdvojnásobili – z 32 percent sa zvýšili na 65 percent. Pocit veľkého ohrozenia zo strany teroristov stúpol o 19 percent, pričom obavy z radikálnych náboženských hnutí vzrástli o 15 percent, uviedlo CVVM.

Cudzincov žijúcich v Česku väčšina populácie nepokladá za veľkú hrozbu pre bezpečnosť krajiny. Podobne ľudia hodnotia aj krajne pravicové a krajne ľavicové skupiny.

Na otázku, či sú najväčšou hrozbou pre ČR vojny, epidémie, prírodné katastrofy, surovinové krízy alebo svetové ekonomické krízy, najčastejšie ľudia uviedli hrozbu vojnového konfliktu. Za veľké nebezpečenstvo považuje jeho vznik polovica respondentov; o rok skôr sa rovnako vyslovilo 29 percent ľudí.

Medzi štátmi, ktoré by podľa verejnosti mohli predstavovať hrozbu pre bezpečnosť ČR, viac než polovica opýtaných uviedla krajiny moslimského sveta zachvátené nepokojmi, ozbrojenými konfliktami a terorizmom. Medzi krajinami predstavujúcimi hrozbu pre ČR zostalo aj Rusko; uviedlo ho 17 percent ľudí, čo je však o 11 percent menej ako v roku 2014.

Odporúčané články

Ďalší útok vo Francúzsku: Kurd s mačetou napadol učiteľa Islamský štát vyhlásil kalifát na juhu Filipín

Témy

Diskusia

BnBr-Kiska SAA našla v Alepe sklad uSSa zbrani- sú tam aj TOW a MILAN. Modrým boľševikom to nevadí, vadia iba slovenské! youtube.com/watch?v=v80ZLvWJw8A Okrem uSSa zbraní sú tam aj francúzske a talianske Na záberoch je jasne vidieť návod k použitiu protipancierovej zbrane... PHÆTON PreSStitúcke špiny chceli odviesť pozornosť od ďalšieho útoku saudských bastardov na nemocnicu, preto z podobného útoku obvinili Rusko s materiálom mesiac starým! O saudskom útoku fašistická propaganda mlčí a modrí idioti ktorí si informáciu nájsť nedokážu, tak štekajú iba to,... PHÆTON Islamský štát vyhlásil kalifát na Filipínach, Austrália má strach hn.hnonline.sk/islamsky-stat-vyhlasil-kalifat-na-filipinach-australia-ma-strach-1051670 Vladimír Zaznobin: Kto povedie globalizáciu? A naši načo šli vtedy do Atlantiku? Oni už vedeli že ide o ateliérové snímky, vedeli že Američania nelietajú. Samozrejme nie posádka, ale len úzky... PHÆTON Nálada na bodě mrazu. CDU Angely Merkelové řeší po událostech v Kolíně krizi novinky.cz/zahranicni/evropa/391342-nalada-na-bode-mrazu-cdu-angely-merkelove-resi-po-udalostech-v-koline-krizi.html Zastánce uprchlíků "klepne pepka": Všechno, co nechtějí slyšet, napsali ve významném médiu v USA Americký konzervativní komentátor Ross Douthat poslal přes Atlantik temné varování týkající se... PHÆTON Najrýchlejšie sa adaptovali české prostitútky a hoci je to u moslimských bastardov zakázané, využívajú aj to, nielen chlast, ktorý majú tiež zakázaný! Německo odhalilo velkou lež Obamova režimu. Zřejmě nastanou změny, které ovlivní chod světové politky... svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3570-nemecko-odhalilo-velkou-lez-obamova-rezimu-zrejme-nastanou-zmeny-ktere-ovlivni-chod-svetove-politky Germany Reported In...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...