Česi sa pripravovali na Ronalda, ten ich potopil

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Foto: SITA/AP

VARŠAVA 22. júna (WEBNOVINY) – O koniec účinkovania futbalistov Česka na majstrovstvách Európy 2012 v Poľsku a na Ukrajine sa postaralo Portugalsko, ktoré vo štvrtkovom štvrťfinále zvíťazilo vo Varšave tesne 1:0.

Čechom sa nepodarilo zopakovať vyradenie portugalského mužstva spred 16 rokov, keď vtedy rozhodol vzájomný súboj legendárny lob Karla Poborského.

Len niečo vyše desať minút delilo zverencov trénera Michala Bílka od dotiahnutia duelu do predĺženia. Potom však zaúradoval jeden z najlepších súčasných futbalistov sveta Cristiano Ronaldo, ktorý presným hlavičkovým „koníčkom“ rozhodol o osude prvého štvrťfinále.

„Pripravovali sme sa predovšetkým naňho, ale tiež aj na ďalších hráčov súpera. C. Ronaldo bo miestami neviditeľný, ale keď sa dotkol lopty, tak bol pre bránku súpera nesmierne nebezpečný. Nechceli sme ho pustiť do zakončenia, ale on si vždy nájde miesto a nakoniec rozhodol zápas,“ povedal v štúdiu ČT Michal Bílek k hlavnej postave štvrtkového súboja.

Obrazom: Portugalsko porazilo Česko 1:0

Česko - Portugalsko
Česká fanúšička počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Českom a Portugalskom. Foto: SITA/AP

Český fanúšik počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Českom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Portugalská fanúšička počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Českom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Rozhodca Howard Webb udeľuje žltú kartu Portugalčanovi Nanimu počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Českom a Portugalskom. Foto: SITA/AP
Čech Tomáš Sivok sa pokúša zastaviť Portugalčana Cristiana Ronalda počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Českom a Portugalskom. Foto: SITA/AP

Česi dokázali v prvom polčase držať s favoritom krok, po zmene strán museli odolávať tlaku súpera, ktorý mal prevahu v držaní lopty a častejšie ohrozoval bránku Petra Čecha.

„Vedeli sme, že keď chceme uspieť, musíme to zavrieť a nenechať rozbehnúť portugalskú ofenzívu. Chceli sme hrať z hlbšieho bloku a spoliehať sa, že nám vyjde nejaký brejk. Ako nám však ubúdali sily, Portugalčania sa častejšie dostávali k našej bránke. Oni boli futbalovejší a aj nebezpečnejší,“ objektívne priznal český kormidelník.

Czech Republic 0-1 Portugal (Quarter Final) by fasthighlights-2012