Česká cudzinecká polícia zatkla pri nemeckých hraniciach prevádzačov

Česko, polícia
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

PRAHA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Česká cudzinecká polícia rieši dva čerstvé prípady prevádzačstva. V jednom prípade išlo o Bulhara zadržaného v blízkosti hraníc s Nemeckom, ktorý mal v aute šesť Iračanov, v druhom o Ukrajinca, ktorí na Vysočine viezol štyroch Vietnamcov, informuje portál Novinky.cz.

Šesť ľudí bez dokladov

Policajti z mesta Ústí nad Labem kontrolovali v noci na piatok na diaľnici D8 v smere do Nemecka osobné auto s rakúskou poznávacou značkou, ktoré šoféroval 57-ročný muž z Bulharska. „Vo vozidle sa nachádzalo šesť ľudí bez dokladov, ktorí zhodne uviedli, že sú Iračania,“ uviedla v piatok hovorkyňa polície Kateřina Rendlová.

Štyroch Vietnamcov odhalili policajti niekoľko hodín predtým na diaľnici D1 neďaleko Veľkého Meziříčí v smere na Prahu. Tridsaťsedemročný vodič z Ukrajiny viezol dvoch ľudí v aute a dvoch v batožinovom priestore.

Zaistili nelegálnych migrantov

Polícia pri kontrolách na území Českej republiky zaistila tento rok podľa štatistiky už 164 tranzitných nelegálnych migrantov a začala trestné stíhanie jedenástich ľudí podozrivých z prevádzačstva.

Pôvodný článok: https://www.novinky.cz/krimi/485298-u-nemeckych-hranic-zastavili-prevadece-ktery-mel-v-aute-sest-iracanu.html

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom